DODAJ

Kraków: Apartamenty 29 – Invest House startuje z projektem mieszkaniowo-usługowym na Prądniku Czerwonym [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Kraków
Kraków: Apartamenty 29 –
Mariusz Bartodziej
2019-05-13 08:52:40
W ofercie krakowskiego dewelopera znalazło się ponad 30 lokali. Budynek przy ulicy 29 Listopada będzie gotowy w przyszłym roku. Ma się odznaczać trawą na części dachu i zielenią na murach.

Invest House S.A. ruszył 23 kwietnia ze sprzedażą inwestycji Apartamenty 29 na krakowskim Prądniku Czerwonym. Budowę rozpoczął w lutym. Ma ją zakończyć w lipcu 2020 roku. Generalnym wykonawcą jest Bauleiter Sp. z o.o. Projekt przygotowała pracownia Saran Architekci.

fot. Damian Daraż


W trzypiętrowej kamienicy przy ulicy 29 Listopada 108 znajdzie się 30 mieszkań: trzy jedno- (26,73-28,52 mkw.), czternaście dwu- (34,31-44,15 mkw.), i trzynaście trzypokojowych (53,88-70,39 mkw.). Na parterze będą dostępne trzy lokale usługowe o powierzchniach 44,18, 47,41 oraz 76,21 mkw. Mieszkańcy mogą liczyć na komórki lokatorskie oraz 30 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Komunikację zapewnią dwie klatki schodowe z windami, a także rampa prowadząca do części podziemnej.

Budynek zaprojektowany jest w formie plomby, której szlachetności nadaje surowa elewacja z czerwonej cegły, stalowe okucia z blachy oraz wielkoformatowe trespy – stwierdza deweloper. – Zwieńczeniem modernistycznego konceptu są "'zielone dachy" porośnięte trawą oraz kaskadowo posadzona zieleń na ceglanych murach. Wszystkie te elementy przełamują surową konwencję architektoniczną, tworząc ciekawą aranżację przestrzeni i niepowtarzalny luksusowy miejski klimat.

Więcej wizualizacji dostępnych w galerii.

Nowe osiedle na styku dwóch dzielnic

Nowa inwestycja powstaje także na granicy dzielnic Prądnik Biały i Prądnik Czerwony. Buduje ją Acatom Sp. z o.o. W czterokondygnacyjnym budynku Żmujdzka oferuje ponad 30 mieszkań oraz dwa lokale usługowe. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.

Wizualizacje dostępne w galerii.

fot. Damian Daraż