Kraków: Będzie lepszy dojazd do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu – jest zgoda na przebudowę ul. Kostaneckiegoźródło: pixabay

Kraków: Będzie lepszy dojazd do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu – jest zgoda na przebudowę ul. Kostaneckiego

REKLAMA
Modernizacja ulicy ma znacząco przyczynić się do poprawy dojazdu do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. W sierpniu, Zarząd Inwestycji Miejskich, planuje rozpisać przetarg na przebudowę tego odcinka. Łącznie na rozbudowę dróg w rejonie szpitala chce przeznaczyć około około 45 mln zł.
Inwestycja docelowo będzie podzielona na trzy etapy, przebudowane zostaną ulice Kostaneckiego, Jakubowskiego oraz Kosocicka. Za projekt nowego układu dróg odpowiada firma ARG Projektowanie Inwestycyjne Sp. z o.o.
Pierwszy etap obejmuje przebudowę ulicy Kostaneckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wielicką do Medycznej. Wybrany wykonawca będzie musiał wykonać prace związane z poszerzeniem ulicy i stworzeniem specjalnego pasa dla służb medycznych (karetek) oraz komunikacji miejskiej. Plan obejmuje również utworzenie nowego chodnika dla pieszych bo obu stronach drogi oraz ścieżki rowerowej po stronie zachodniej. 
Drugi etap zadania to rozbudowa ulicy Jakubowskiego. Na razie prowadzone są czynności administracyjne, zbierana jest dokumentacja by uzyskać niezbędne zgody do rozpisania przetargu. Projekt zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kostaneckiego. W ramach inwestycji powstaną trzy nowe ronda, przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Wielicką, w tym wyznaczony lewoskręt w kierunku centrum miasta. Pasażerowie będą mogli cieszyć się nową, większą pętlą autobusową. Piesi zyskają nowe chodniki, uporządkowana zostanie również kwestia parkowania w tym rejonie.
Trzeci etap ma na celu usprawnienie dojazdu do szpitala od strony południowej. Planowana jest budowa drogi łączącej ul. Jakubowskiego z Kosocicką, o długości około 600 metrów. Dodatkowo piesi zyskają chodnik z pasem zieleni, a kierowcy dwa nowe ronda. 
Miasto planuje także korektę skrzyżowania ulic Wielicka-Kostaneckiego – chodzi o poszerzenie zbyt wąskiego pasa ruchu. Obecnie prace są w fazie projektowej. 
Zarzad Inwestycji Miejskich w Krakowie

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA