DODAJ

Kraków: BWI Group rozpoczął budowę Centrum Technicznego

Kraków
Kraków: BWI Group rozpoczął
Orzech
2019-04-19 16:08:04
11 kwietnia wbito symboliczną łopatę pod realizowaną przez 7R i In Site Real Estate nową inwestycję dla koncernu BWI Group. Budowany od postaw ośrodek badawczo-rozwojowy powstaje w formule Build-to-Suit przy ul. Medweckiego, w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego Balice i hotelu Hilton Kraków Airport. Budynek o powierzchni 11 000 mkw. zapewni 6 000 mkw. najnowocześniejszej przestrzeni laboratoryjnej oraz 5 000 mkw. powierzchni biurowej.

To pierwszy tak zaawansowany technologicznie obiekt realizowany przez 7R i jeden z nielicznych tego typu projektów komercyjnych w Polsce.

Obiekt budowany dla koncernu BWI Group jest pierwszym wspólnym projektem realizowanym przez 7R i InSite. Jest pierwszą realizacją w ramach partnerstwa firm. 

BWI Group jest globalnym producentem systemów zawieszeń samochodowych. Nowoczesne centrum rozwojowo-badawcze w Krakowie oznacza przede wszystkim lepszą i szybszą realizację zobowiązań produkcyjnych dla zleceniodawców.

– Nowe Centrum Techniczne w Krakowie, którego główną kompetencją jest projektowanie amortyzatorów pasywnych zintegruje dwa krakowskie oddziały firmy zlokalizowane na Podgórkach Tynieckich i Zawiłej, w których obecnie zatrudnionych jest 460 pracowników. Nowa lokalizacja zapewni nam zwiększoną powierzchnię obszarów kluczowych dla naszego rozwoju, takich jak prototypownia, laboratoria testowe, walidacyjne, materiałowe i metrologiczne. Zwiększone wydajności laboratoryjne i wytwórcze w zakresie budowy prototypów pozwolą na realizację większej ilości projektów oraz poprawią czas realizacji ich fazy wdrożeniowej. Ta inwestycja jest ważna również pod względem rozbudowy działów rozwoju nowych technologii, które pracują nad redukcją masy zawieszenia i poprawą komfortu jazdy – wyjaśnia Krzysztof Kucharczak, dyrektor Centrum Technicznego BWI Group w Krakowie.