Kraków: Jeszcze w wakacje rozpocznie się remont torowiska w ulicy Królewskiejfot. Damian Daraż

Kraków: Jeszcze w wakacje rozpocznie się remont torowiska w ulicy Królewskiej

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu mieli niemałe problemy z przetargiem na remont torowiska do Bronowic. Ostatecznie remont poprowadzi krakowska firma ZUE, a prace ruszą jeszcze w te wakacje.
Krakowscy urzędnicy mieli trudności z przystąpieniem do przetargu, początkowo z powodu dużej ilości pytań kilkukrotnie przekładano termin otwarcia ofert, Następnie, gdy okazało się, że wpłynęły dwie oferty – ZUE oraz Trakcja PRKiI. Ta ostatnia, jak się okazało, wygrała przetarg proponując najniższą cenę, która i tak przekraczała kwotę zarezerwowaną na ten cel. Rada Miasta zgodziła się na przesuniecie dodatkowych środków.
Tymczasem firma ZUE tę decyzję urzędników z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta uznała skargę i nakazała urzędnikom z ZIKiT-u unieważnić wybór najkorzystniejszej oferty, wykluczyć firmę PRKiI z postępowania i ponownie rozpatrzyć oferty złożone do konkursu.
REKLAMA
Po ponownym rozpatrzeniu ofert ZIKiT uznał, że w świetle przyjętych kryteriów oferta ZUE spełnia wszystkie kryteria określone w SIWZ i zdecydowali, że właśnie ta firma przebuduje trasę tramwajową od Alei Trzech Wieszczów do Bronowic. Obecnie trwa kontrola formalna i zaraz po jej zakończeniu rozpoczną się prace remontowe. Urzędnicy zapewniają, że roboty zaczną się jeszcze w te wakacje. Remont potrwa rok, choć trasa tramwajowa ma być przejezdna po 10 miesiącach od dnia przekazania placu budowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA