DODAJ

Kraków: Kolejny biurowiec w SSE na ukończeniu

Biura / Kraków
Kraków: Kolejny biurowiec w
Damian Daraż
2018-05-27 15:48:20
Dobiega końca budowa kameralnego biurowca przy ulicy Życzkowskiego, w Czyżynach w sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zastosowane będą w nim nowoczesne proekologiczne rozwiązania.

Budowa biurowca rozpoczęła się 19 maja 2017 roku. Inwestorem jest MIG Real Estate S.A. Generalnym wykonawcą inwestycji jest doświadczona firma budowlana Eiffage Polska Budownictwo S.A. Za projekt architektoniczny odpowiada krakowskie biuro projektowe UCEES Sp. z o.o.

Nowy budynek biurowy składa się z sześciu kondygnacji, w tym jedna podziemna przeznaczona na garaż. Budynek dostarczy najemy 7,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Głównym i jedynym użytkownikiem obiektu będzie firma odzieżowo-obuwnicza Marketing Ivestment Group S.A., zajmująca się budową sieci salonów multibrandowych.

Biurowiec przy ulicy Życzkowskiego wyposażony zostanie w nowoczesne i proekologiczne rozwiązania wentylacyjno-klimatyzacyjne, wodno-kanalizacyjne, nowoczesny system sterownia oświetleniem analizujący warunki pogodowe na zewnątrz budynku oraz zmiany w zachowaniu użytkowników takich jak obecność w poszczególnych pomieszczeniach. W budynku zastosowana została wentylowana elewacja, dzięki której ulegnie zmniejszeniu negatywne oddziaływanie na środowisko oraz pomoże w zaoszczędzeniu energii. Główna zaletą wentylowanych elewacji jest odprowadzanie gorącego powietrza z budynku podczas upałów poprzez szczeliny wentylacyjne, przez co schładza izolacje cieplną oraz ściany budynku. Ponadto elewacja zapewnia wysoki poziom izolacji akustycznej.