PROMAR inwestuje w Zawierciu. Będą nowe miejsca pracyźródło: Urząd Miasta w Zawierciu / Foto: Szymon Bacior

PROMAR inwestuje w Zawierciu. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma PROMAR PPH, producent dodatków do żywności, po raz kolejny w swojej historii rozbudowuje zakład produkcyjny w Zawierciu w województwie śląskim. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna hala magazynowa o powierzchni 2363 mkw. Przedsięwzięcie  jest już praktycznie na ukończeniu.
Hala, która wkrótce zostanie oddana do użytku, ma powierzchnię 2363 mkw. i jest częściowo zautomatyzowana. Na jej terenie docelowo będą znajdować się: półautomatyczny magazyn surowców mieszczący 1065 palet, magazyn wysokiego składowania wyrobów gotowych mieszczący ponad 1800 palet, ekspedycja oraz zaplecze techniczne.
Nowa inwestycja przyczyni się także do zwiększenia zatrudnienia w fabryce PROMAR w Zawierciu. Poszukiwani są głównie pracownicy produkcji oraz magazynierzy. To jedna z wielu inwestycji, która realizowana była w ostatnim czasie na terenie zawierciańskiej strefy SAG.
PROMAR PPH działa na polskim rynku od 1989 roku. Firma zajmuje się produkcją dodatków do żywności. Swoje produkty sprzedaje w Polsce, a także eksportuje do innych krajów. W ostatnich latach trwa szybki rozwój firmy i duża ekspansja na europejskie rynki. Nowa inwestycja w Zawierciu ma na celu zwiększenie konkurencyjności tej firmy na rynku oraz ma pozwolić na powiększenie skali prowadzonej działalności. 
REKLAMA
W przeciągu ostatnich dwóch lat PROMAR PPH wybudował nowoczesny biurowiec, laboratorium oraz będącą właśnie na ukończeniu nową halę magazynową na terenie fabryki w Zawierciu.  
Aktualnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne, w których zatrudnia łącznie ponad 200 pracowników. Zajmują się przede wszystkim wytwarzaniem szerokiej gamy dodatków do żywności, naturalnych przypraw, systemów panierujących, czy glazur. PROMAR PPH posiada również własne laboratorium mikrobiologiczne i dział badawczo-rozwojowy.
Największy zakład produkcyjny w Zawierciu uznawany jest za najnowocześniejszy zakład produkcyjno-magazynowy w branży dodatków do żywności w Polsce. Hala produkcyjna, magazyny, laboratoria, centrum aplikacyjne oraz Akademia Smaku – wszystko to mieści się na powierzchni ponad 9000 mkw. (nie licząc aktualnie realizowanej inwestycji).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA