DODAJ

Kraków: Trwa konkurs architektoniczny na kompleks biurowo-wystawienniczy przy ulicy Tischnera

Biura / Kraków
Kraków: Trwa konkurs architektoniczny
Damian Daraż
2018-09-05 17:32:45
Spółka Stalprodukt zorganizowała konkurs architektoniczny na zagospodarowanie ogromnego poprzemysłowego terenu u zbiegu ulic ks. Tischnera i Wadowickiej. Na tych terenach powstaną biurowce, hala wystawienniczo-konferencyjna oraz hotel. Rozstrzygniecie konkursu nastąpić ma pod koniec września.

Na terenie u zbiegu ulic Wadowickiej i ks. Tischnera po dawnych zakładach Elbudu o powierzchni 8,5 hektara powstanie jeden z największych kompleksów biurowych w Podgórzu. W 2010 roku dla tej działki został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, która przeznaczona została pod biura i usługi. Budynki mogą być wysokie na 35 metrów. Na terenie inwestycji planowana jest również budowa nowego układu drogowego pomiędzy budynkami.

Firma Stalprodukt chce wybudować biurowce, halę wystawienniczą z zapleczem konferencyjnym oraz hotel. Trwa konkurs architektoniczny, do którego zaproszonych zostało osiem biur projektowych. Jego rozstrzygniecie zaplanowano na koniec września.

Obecnie na terenach inwestycji trwają intensywne prace rozbiórkowe dawnych zakładów Elbudu – magazynów, hal produkcji konstrukcji stalowych, ocynkowni. W kolejce czeka charakterystyczny czerwony budynek typu "Lipsk" z czerwoną szklaną elewacją. Do rozbiórki jest przygotowywany również budynek administracyjny Elbudu, w którym mieściła się popularna w latach 90. weekendowa giełda elektroniczna.

Zagłębie biurowe

W Łagiewnikach na terenach przy ulicy Wadowickiej pomiędzy rondem Matecznego a ulicą Ks.Tischnera powstaje zagłębie biurowe. Tuż przy samym rondzie firma Sawig oddała do użytku pięciokondygnacyjny biurowiec. U zbiegu ulic Rydlówka i Wadowicka powstaje kompleks trzech 8-kondygnacyjnych budynków o powierzchni 12,5 tys. mkw. każdy. Na ukończeniu jest 8-kondygnacyjny biurowiec Imperial Business Center o pow. 7 tys. mkw. Przy ulicy Tischnera powstaje kompleks Tischnera Office, który dysponować będzie pow. ok. 33 tys. mkw.