Kraków: Powstanie druga część Strefy Aktywności Gospodarczejźródło: Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

Kraków: Powstanie druga część Strefy Aktywności Gospodarczej

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Jej powierzchnia wyniesie ponad 17 hektarów, a koszt niemal 33,7 mln zł. Wykonawca będzie miał czas do 30 listopada 2021 roku na przygotowanie terenu pod powstającą inwestycję.
Spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. wraz z firmą Instbud podpisały w środę umowę na wykonanie drugiej części Strefy Aktywności Gospodarczej Nowa Huta Przyszłości. Inwestycja powstanie na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Branice na północ od ulicy Igołomskiej.
Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.
REKLAMA
W planach, oprócz utworzenia terenów inwestycyjnych, jest również budowa nowych dróg o łącznej długości ponad 1,5 km. Dodatkowo inwestor przewidział stworzenie miejsc przyjaznych pieszym i rowerzystom. Powstanie prawie 2 km chodników i 1,3 km ścieżek rowerowych. Dodatkowo zostaną postawione ławki, stojaki na rowery oraz, dla zmotoryzowanych, stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Na całym obszarze działać będzie darmowa sieć WiFi. Tereny gospodarcze mają zostać wzbogacone w strefy relaksu dla pracowników. Ponad 2 hektary zostanie przeznaczone na tereny zielone, z czego prawie 50 arów na strefę wypoczynku. Na całym obszarze północnej części Strefy Aktywności Gospodarczej będzie posadzonych 240 drzew i krzewów, a ponad 11 arów przeznaczone zostanie na zasadzenie klombów, rabat i kwietników.
Cały projekt SAG będzie miał powierzchnię ponad 40 hektarów, a jego koszt szacuje się na ponad 93 mln zł. 2/3 kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Zastępca prezydenta Krakowa podkreśla, że nowa inwestycja to jedno z najbardziej strategicznych zadań, związanych z biznesowym rozwojem stolicy Małopolski. Teren po dawnym kombinacie stanie się bardziej atrakcyjny dla przyszłych inwestorów, związanych z sektorem przemysłu i usług. 
Warto wspomnieć, że w kwietniu b.r. została podpisana umowa na utworzenie południowej części SAG.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA