Złotoryja: Szansa na kolejnych inwestorów

Złotoryja: Szansa na kolejnych inwestorów

Orzech
Orzech
REKLAMA
Złotoryjska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest już niemal w całości wypełniona. Do zagospodarowania pozostały dwie działki. Jedną z nich poważnie interesuje się kolejny inwestor. 
Władze Złotoryi poszukują więc nowych terenów pod inwestycje. Takimi działkami mogącymi stać się w niedalekim czasie gruntami inwestycyjnymi są tereny należące do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (dawniej Agencji Nieruchomości Rolnych) pod Kostrzą Górą. Aby jednak móc je zaoferować potencjalnym inwestorom, wcześniej trzeba zadbać o ich podział geodezyjny, uzbrojenie w media oraz wybudować drogi dojazdowe. 

Z myślą o inwestorach, którzy już teraz chcieliby szybko uruchomić produkcję, Złotoryja buduje na obrzeżach podstrefy LSSE halę modułową. Inwestycja warta jest 6,5 mln zł netto, z czego 4,8 mln zł miasto pozyskało ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 (projekt pn. "Utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej dla sektora MŚP w Złotoryi – budowa hali modułowej").

REKLAMA
Budowana hala da Złotoryi przewagę nad innymi miejscowościami w regionie. Pozwoli bowiem potencjalnym inwestorom wynająć odpowiednią powierzchnię, wstawić maszyny, zatrudnić ludzi i natychmiast ruszyć z produkcją. 

W hali jest miejsce na pracę nawet trzech firm produkcyjnych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Okazuje się, że około 20-25 procent inwestorów, z którymi włodarze Złotoryi prowadzą rozmowy, nie była zainteresowana budową zakładów od podstaw, lecz chciałaby uruchomić produkcję w gotowym obiekcie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA