Złotoryja: Jest chętny na kupno dawnego hotelu Qubus

Złotoryja: Jest chętny na kupno dawnego hotelu Qubus

Orzech
Orzech
REKLAMA
Po 17 latach działalności hotel Qubus w Złotoryi został zamknięty. Od 15 grudnia 2018 roku 7-piętrowy hotel mieszczący się przy pl. Reymonta w centrum miasta stoi opustoszały. Jest jednak szansa, że taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo. Znalazł się bowiem kupiec, który chciałby kontynuować w obiekcie działalność hotelarską.
Przypomnijmy, że po 17 latach sieć hotelarska Qubus wywodząca się z Norwegii zrezygnowała z lokalizacji w Złotoryi. Powodem był mało satysfakcjonujący wynik finansowy. Qubus postawił na rozwój hoteli w dużych ośrodkach miejskich.
Wystawionym na sprzedaż hotelem interesowało się ostatnio kilka firm z branży, ale ostatecznie na zakup zdecydował się znany złotoryjski przedsiębiorca Mirosław Zwierzyński, właściciel m.in. dawnego domu handlowego i nowego obiektu mieszkalno-usługowego u zbiegu ulic Konopnickiej i Bohaterów Getta Warszawskiego. Chce inwestować w branżę hotelarską.
REKLAMA
Prezes Qubusa nie zdradza, za jakie sumę hotel został sprzedany. Gdy zapadła decyzja o wycofaniu ze sieci Qubus ze Złotoryi, Norwegowie wyceniali obiekt na 3,5 mln zł netto. Na razie została podpisana z inwestorem umowa przedwstępną. Przekazanie obiektu i płatność ma nastąpić do końca marca bieżącego roku.

Funkcjonowanie hotelu w Złotoryi jest w żywotnym interesie miasta, by nie straciło na prestiżu. Złotoryja dynamicznie rozwija się gospodarczo, do miasta przyjeżdża coraz więcej klientów biznesowych, również z zagranicy. Władze samorządowe zamierzają nawet pójść na rękę nowemu właścicielowi hotelu i nie skorzystają z prawa pierwokupu parkingu za budynkiem przy pl. Reymonta, który Qubus ma w użytkowaniu wieczystym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA