DODAJ

Powstanie nowa fabryka niemieckiej firmy Thermofin w Złotoryi

Dolny Śląsk
Powstanie nowa fabryka niemieckiej
Orzech
2018-11-06 22:20:28
Złotoryja pozyskała kolejnego nowego inwestora. Niemiecka firma Thermofin zakupiła trzyhektarową działkę przemysłową przy ul. Krzywoustego. Grunt leży w bezpośrednim sąsiedztwie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jest uzbrojony i ma dojazd. Firma planuje na niej wybudować fabrykę, w której zatrudnienie znajdzie około 100 osób. Na sprzedaży nieruchomości złotoryjski ratusz wzbogacił się o 1 mln 137 tys. zł. 

Thermofin to producent przemysłowych urządzeń wentylacyjnych i chłodniczych. 

Niemiecki inwestor już w tamtym roku był zainteresowany zakupem gruntu pod fabrykę w złotoryjskiej podstrefie LSSE. Współpracowało w tym zakresie z polską spółką Euromill. Ostatecznie jednak do zakupu nie doszło. Wiosną tego roku w wynajętych pomieszczeniach przemysłowych w Wilkowie została uruchomiona produkcja na potrzeby Thermofinu. Działalność polskiego oddziału rozwijała się na tyle dobrze, że zarząd w Niemczech wrócił do kwestii wybudowania fabryki w Polsce. – Rozmowy były trudne, bo inwestor był nieco rozgoryczony po pierwszej próbie zakupu ziemi. Przekonaliśmy go jednak, że Złotoryja będzie najlepszym miejscem do zainwestowania i namówiliśmy, żeby kupił inną działkę w Złotoryi, poza terenem podstrefy – dodaje Pawłowski.

Jest to już piąta inwestycja w złotoryjskiej strefie przemysłowej w ciągu ostatnich niespełna czterech lat – po Schneiderze, Biseku, Borgersie i Euromillu. 

Zatrudnienie w tym czasie zwiększyło się ponaddwukrotnie. Pięć lat temu, w 2014 r. funkcjonowały pod Wilczą Górą zaledwie cztery firmy: Faist ChemTec, PGP Bazalt, Adeo Screen i Sieper.

Źródło: materiały prasowe