Małopolska: Dwie polskie firmy rozbudują swoje fabryki w Zatorze

Małopolska: Dwie polskie firmy rozbudują swoje fabryki w Zatorze

Orzech
Orzech
REKLAMA
Dwie polskie firmy działające w Zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej zdecydowały się na rozbudowę swoich zakładów. W sumie zainwestują 120 mln zł.
W Zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej działa obecnie 31 firm, z których 21 otrzymało łącznie 36 zezwoleń i decyzji o wsparciu na inwestycje warte łącznie już niemal 350 mln zł. W Zatorze powstało w sumie 215 miejsc pracy. Niemal 1/3 zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych w strefie to zasługa dwóch rodzinnych, polskich firm: Protech i Eurowafel. Obie zdecydowały się właśnie na kolejne inwestycje w tym małopolskim mieście. 
Protech sp. z o.o., producent kotłów i elementów stalowych, planuje zainwestować co najmniej 100 mln zł na zwiększenie mocy w obszarze cięcia i spawania, przebudowę lakierni, rozbudowę spawalni, zwiększenie powierzchni montażowych i magazynowych, rozbudowę instalacji fotowoltaicznej oraz zakup maszyn. Firma aktywnie współpracuje z instytutami naukowo - badawczymi oraz uczelniami w zakresie prac badawczo - rozwojowych i wdrożeniowych. Za jeden ze zgłoszonych wynalazków do opatentowania, wspólnie z PIMR Poznań, Protech otrzymał kilka nagród i wyróżnień.
Inna polska, rodzinna firma Eurowafel sp. z o.o. sp. k. planuje nową inwestycję za 20 mln zł — chce zautomatyzować transport, zamontować system MES odpowiedzialny za monitorowanie stanu pracujących maszyn, systemy wspierające zarządzanie logistyką transportu oraz przechowywania wyrobów gotowych i surowców. 
REKLAMA
Obie firmy dostały już wcześniej po cztery zezwolenia w Krakowskim Parku Technologicznym (KPT).
21 przedsiębiorstw korzystających z ulgi podatkowej, blisko 400 milionów nakładów inwestycyjnych, 215 nowych miejsc pracy i tytuł Gminy przyjaznej inwestorom – to bilans współpracy Zatorskiej Strefy Aktywności Gospodarczej i Krakowskiego Parku Technologicznego.
W tym roku KPT wydał 18 decyzji o wsparciu. Firmy zadeklarowały inwestycje za 780 mln zł i stworzenie 455 miejsc pracy. Przez cały 2019 r. strefa wydała 50 decyzji, w których firmy obiecały niemal 2,2 mld zł nakładów i 1,3 tys. etatów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA