Layetana Developments Polska wyróżniona w rankingu "Deweloper Roku 2011"

Layetana Developments Polska wyróżniona w rankingu "Deweloper Roku 2011"

REKLAMA

Gazeta Finansowa oraz miesięczniki Gentleman i Home&Market ogłosiły listę 25 najlepszych deweloperów w Polsce. Wśród wyróżnionych firm znalazła się Layetana Developments Polska.

 

Ranking 25 najbardziej atrakcyjnych firm i inwestycji opracowano w oparciu o następujące kryteria: profesjonalizm, rzetelność i wiarygodność. Na liście znaleźli się deweloperzy, którzy odznaczają się ugruntowaną pozycją na rynku oraz tworzą nieruchomości na najwyższym poziomie. Nagrodzone firmy wyróżniają się także dostosowaniem oferty do aktualnych potrzeb rynkowych oraz przyjaznym nastawieniem do klienta.


Autorzy rankingu wysoko ocenili realizację Layetana Developments Polska na warszawskim Mokotowie. Mozaika Mokotów to pierwsza w Polsce inwestycja uznanego hiszpańskiego dewelopera, który zrealizował swoje projekty w stolicy Katalonii oraz w Madrycie, Palma de Mallorca i Walencji. Inwestycje Layetana wyróżnia nie tylko barceloński styl architektoniczny, ale również kreatywne podejście do projektowania. Dlatego też opracowanie planów budowy Mozaiki Mokotów powierzono dynamicznie rozwijającej się pracowni Open Architekci. Innowacyjność zastosowanych przez nią rozwiązań idzie w parze z wysoką funkcjonalnością zaprojektowanych mieszkań, które są przestronne i pełne naturalnego światła. Harmonijne wkomponowanie architektury w otoczenie, dopełnione użyciem materiałów najwyższej jakości sprawia natomiast, że inwestycje dewelopera są wyjątkowo trwałe.

 

Wpływ śródziemnomorskiego trendu, który charakteryzuje wszystkie realizacje dewelopera, jest zauważalny już na pierwszy rzut oka również w przypadku warszawskiej Mozaiki Mokotów. Inspiracją dla autorów projektu tego osiedla była przede wszystkim tętniąca życiem barcelońska metropolia. Architekci starali się oddać wyjątkowy klimat stolicy Katalonii, gdzie budynki mieszkalne tworzą integralną część przestrzeni miejskiej i współgrają z rytmem życia mieszkańców. Dlatego też interesujące bryły budynków Mozaiki Mokotów otoczono zielenią parkową ze starannie zaprojektowaną małą architekturą, placem zabaw oraz alejami spacerowymi. Przyjazna atmosfera tych terenów zielonych nawiązuje do stylistyki barcelońskiego Parku Guell, zaprojektowanego przez Gaudiego. Śródziemnomorska architektura wyraża się także w detalach takich, jak duże przestronne okna, oryginalne zestawienia kolorystyczne, czy przesuwne, zapewniające mieszkańcom poczucie intymności żaluzje w oknach. Swoboda stylu daje poczucie harmonii, prostoty, a jednocześnie zaskakuje dynamiką barw i kształtów.

 

Pierwszy etap inwestycji, którego oficjalne zakończenie nastąpi już w grudniu 2011 roku, składa się z dwóch budynków. Znajdują się w nich 143 mieszkania o powierzchni od 37 do 140 m2 oraz lokale usługowe. Generalnym wykonawcą projektu jest renomowana firma Unibep S.A.

REKLAMA

 

Raport "Deweloper Roku 2011" jest kontynuacją dziennikarskiego opracowania o najbardziej prestiżowych inwestycjach budowlanych w Warszawie. W opublikowanym w październiku zestawieniu znalazła się Mozaika Mokotów, która  została wyróżniona za świetną lokalizację, oryginalną architekturę, wysoki poziom bezpieczeństwa, doskonałe wykończenie oraz aranżację przestrzeni wspólnych.

 

Layetana Developments Polska realizuje w Warszawie kolejną inwestycję, czyli ekskluzywne apartamenty sPlace – smart living przy ul. Rydygiera na Żoliborzu. Pierwszy etap realizacji pomieści 66 apartamentów o metrażu od 24 do 174 mkw.

 

 

***

Layetana Developments Polska to firma, która powstała w Warszawie w 2005 roku. Jest to oddział uznanego na rynku hiszpańskim dewelopera. Od momentu założenia Layetana Developments Polska koncentruje się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i architektury. Każdy projekt realizowany jest z niezwykłą starannością, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Layetana dąży do tworzenia budynków, które ułatwiają życie, pracę oraz sprawiają, że miasta rozwijają się w sposób zrównoważony i stają się bardziej atrakcyjne. Spółki z grupy Layetana obecne są w Warszawie, Barcelonie, Madrycie, Palma de Mallorca i  Walencji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA