Łódź: FERN Office – w kompleksie OFF Piotrkowska powstanie biurowiec i wielopoziomowy garaż źródło: materiały inwestora

Łódź: FERN Office – w kompleksie OFF Piotrkowska powstanie biurowiec i wielopoziomowy garaż

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Łódzka firma postawi przy zbiegu ulic Piotrkowskiej i Roosevelta budynek o powierzchni najmu prawie 8 tys. metrów kwadratowych. Na dachu zaplanowała taras pod klub muzyczny-restaurację i strefę relaksu z kinem plenerowym. Na terenie "Offa" zbuduje jeszcze parking na ponad 200 miejsc parkingowych.
OPG Property Professionals Sp. z o.o., firma zarządzająca nieruchomościami i projektami deweloperskimi, chciała rozpocząć budowę biurowca przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w Łodzi wiosną, a zakończyć pod koniec 2021 roku. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak przesunięcie terminów. Aktualny plan zakłada start prac w I/II kwartale 2021 roku, a zakończenie w IV kw. 2022 r. Projekt przygotowała łódzka pracownia NOW Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.
FERN Office to pięciopiętrowy biurowiec o powierzchni użytkowej 8 045 mkw., z czego 7 624 mkw. to pow. najmu (3 981 mkw. biur i 3 643 mkw. usług). Komercjalizacja już ruszyła. Najemcy skorzystają m.in. z zaplanowanego na dachu tarasu widokowego z restauracją, leżakami oraz kinem plenerowym.
Więcej wizualizacji w galerii.

Do tego kilkupiętrowy garaż

REKLAMA
OPG Property Professionals planuje zrealizować w tym samym czasie jeszcze jedną inwestycję – wielopoziomowy parking od strony ul. Sienkiewicza. Zarządzający projektem wydzieli w nim 222 stanowiska, z czego 170 będą mieli do dyspozycji najemcy powierzchni biurowych.
Do udogodnień zaliczają się m.in. elektroniczna sygnalizacja dostępnych miejsc, automatyczna kontrola wjazdu i wyjazdu, inteligentne windy samochodowe, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, a także zamykany parking dla rowerów. Firma OPG Property Professionals położy nacisk na ekologię w postaci zielonej elewacji i dodatkowych funkcji rekreacyjno-sportowych na dachu. To będzie pierwszy wielopoziomowy garaż w centrum Łodzi.

Centrum usługowe

Kompleks OFF Piotrkowska Center tworzy siedem budynków dawnej fabryki bawełny: Safron, Tangerine, Coral, Carmine, Cedar, Canary oraz Sepia. Mieszczą się w nich m.in. restauracje, bary, pracownie modowie i architektoniczne, butiki niszowych marek, studia kulinarne i fotograficzne oraz studio makijażu.
Na obecnym etapie rewitalizacji przestrzeni OPG Property Professionals ma na koncie dwa zakończone projekty: budowę obiektu Teal oraz renowację historycznego budynku Sepia. Pierwszy został oddany do użytku w listopadzie 2018 roku, drugi styczniu 2019 r. Większość powierzchni wynajęły w nich firmy z branży IT.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA