Łódź: W mieście pojawią się secesyjne przystankiźródło: UM Lodz

Łódź: W mieście pojawią się secesyjne przystanki

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Władze, po konsultacjach z mieszkańcami Łodzi, wybrały nowy wygląd wiat przystankowych. Mają być bardziej funkcjonalne oraz nawiązywać do historycznego wyglądu miasta.
Nowe przystanki mają dłuższe przęsła – po 1,5 metra szerokości. W zależności od miejsca nowe wiaty pojawią się w dwóch wariantach szerokości – 3-przęsłowe o szerokości 4,5 metra oraz 4-przęsłowe o szerokości 6 metrów. Tam gdzie będzie możliwość miasto chce korzystać z większych wariantów. I tak na przykład wiata przystankowa znajdująca się na al. Kościuszki ma 4,5 m szerokości, co pozwoli na pomieszczenie większej liczby pasażerów.
Zmieni się także głębokość secesyjnej wiaty – została zwiększona z 80 cm do 1,4 m. Dzięki temu pomieści więcej pasażerów w razie niepogody. Powiększono również boczne ściany oraz zamontowano dodatkowe przeszklenie, uzupełniające wolną przestrzeń dzięki czemu chłodne powietrze nie będzie aż tak bardzo przeszkadzać oczekującym na pojazd. Ławki zostały wykonane z drewna – ich długość zwiększono o niemal 60 cm.
REKLAMA
Zamontowano także dodatkowe oświetlenie – dotyczy to nie tylko kasetek z rozkładami jazdy. Pojawi się również ledowy panel świetlny na całej szerokości wiaty, który poprawi widoczność oraz bezpieczeństwo.
Jak zapowiada UM Łodzi, secesyjne wiaty postawione zostaną przy każdej nowej inwestycji w śródmiejskim obszarze miasta. Jeden z nich postawiono przy inwestycji Hi Piotrkowska.
FB

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA