Piotrków Trybunalski: Przetarg na przebudowę POW unieważniony

Piotrków Trybunalski: Przetarg na przebudowę POW unieważniony

łódzkie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Kilka dni temu w Piotrkowie Trybunalskim otwarto oferty na przebudowę ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Okazało się jednak, że przetarg musi zostać unieważniony ze względu na wielość błędów w ofertach oraz niezgodność ofert z warunkami zamówienia.

– Rozbieżności dotyczyły krawężników łukowych. Odpowiedzi na pytania oferentów dokładanie określały rodzaj zastosowanego materiału. Zgodnie z projektem krawężniki mają zostać wykonane z granitu, natomiast w części ofert uwzględniano w kosztorysach krawężniki betonowe – wyjaśniają piotrkowscy urzędnicy. Ponadto oferty zawierały wiele błędów.


Ponowny przetarg na przebudowę ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur – etap II”, na realizację którego magistrat pozyskał 18,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.

REKLAMA

 

Na ulicy POW zostanie przebudowana infrastruktura drogowa, sanitarna i elektryczna. Roboty obejmą również wykonanie nowej kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Następnie zostaną wykonane roboty drogowe związane z demontażem krawężników i starych płyt chodnikowych oraz zerwaniem nierównego asfaltu. Ponadto przebudowane zostanie oświetlenie uliczne. Inwestycję zakończy umieszczenie elementów małej architektury, na które złożą się m.in. ławki parkowe, murek, kamień milowy oraz wiaty przystankowe.


Modernizację ulicy POW podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie wszystkie prace ziemne, a także drogowe na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. gen. Grota Roweckiego. Roboty mają potrwać do końca października tego roku. Drugi etap to przebudowa na odcinku od ul. gen. Grota Roweckiego do ul. Słowackiego, który ma zakończyć się do 31 września 2014 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA