We wtorek, 14 listopada br. zainaugurowano budowę nowego obiektu produkcyjno-magazynowego o powierzchni 39 000 mkw. dla Corning Optical Communications Polska w SEGRO Logistics Park Stryków. Będzie to, obok istniejącego już na terenie parku od 2006 roku budynku o powierzchni 43 000 mkw., drugi w Strykowie zakład Corning. W transakcji pośredniczyła agencja JLL.
Współpraca między SEGRO i Corning trwa już prawie 12 lat – firma była pierwszym w Polsce klientem dewelopera, zarządcy oraz właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Budowa nowego obiektu sprawi zaś, że Corning stanie się jednym z największych polskich klientów SEGRO pod względem zajmowanej powierzchni. Firma przewiduje otwarcie nowego budynku o powierzchni 39 000 mkw., z których aż 6 000 mkw. będą stanowiły biura, w trzecim kwartale 2018 roku. Nowy obiekt zostanie poddany rygorystycznej ocenie BREEAM.
– Istniejący w Strykowie zakład już dziś jest największym obiektem Corning w Europie, a dzięki nowemu budynkowi nasze możliwości zwiększą się niemal dwukrotnie. Na poziomie globalnym organizacja docenia jakość pracy, zaangażowanie i profesjonalizm polskich pracowników, dlatego też firma zdecydowała się na nową inwestycję właśnie w Polsce. Za Strykowem przemawia obecność świetnych specjalistów, absolwentów łódzkich uczelni. Jego atutem jest także dogodny dojazd autostradą, który ułatwia naszym pracownikom dotarcie do pracy. W polskim oddziale Corning zatrudnionych jest ponad 2500 osób, głównie pracowników produkcyjnych i inżynierów. Fizyczny rozwój naszej działalności biznesowej będzie oczywiście oznaczał również zwiększone zapotrzebowanie na jej obsługę – podsumowuje Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu, członek zarządu, Corning Optical Communications Polska.
REKLAMA
Firma Corning jest liderem rozwiązań dla przemysłu telekomunikacyjnego. Poza produkcją kabli światłowodowych zajmuje się także dostarczaniem pasywnych elementów sieci telekomunikacyjnej. Produkowane przez Corning Optical Communications w Strykowie kable światłowodowe i innego typu rozwiązania optyczne dla telekomunikacji trafiają na rynki europejskie, Bliski Wschód oraz do Afryki.
– Decyzja o nowym zakładzie zbiegła się w czasie z jubileuszem istnienia Polskiego Działu Badań i Rozwoju Corning, który już od 10 lat zajmuje się opracowaniem nowych produktów zarówno na rynki europejskie, jak i globalne, w tym amerykański. Liczba urządzeń podłączonych do sieci w 2021 roku przekroczy 27 miliardów, czyli więcej niż trzykrotność ziemskiej populacji – mówi dr inż. Grzegorz Tosik, menedżer w Dziale Badań i Rozwoju, Corning Optical Communications Polska. Przesyłanie tak dużej ilości informacji jest możliwe dzięki światłowodom, których metodę produkcji opracował Corning.
Źródło: materiały prasowe