LOGSTOR powiększył powierzchnie najmu w Park GliwiceMateriały prasowe

LOGSTOR powiększył powierzchnie najmu w Park Gliwice

Orzech
Orzech
REKLAMA

LOGSTOR, globalny dostawca i producent systemów rur preizolowanych min. dla ciepłownictwa, powiększył zajmowaną powierzchnie magazynową w parku logistycznym Diamond Business Park (DBP) w Gliwicach do 7 tys. mkw. Obiekt w Gliwicach, który realizuje White Star Real Estate o łącznej powierzchni 55 tys. mkw., posiada jeden z najlepszych wskaźników dotyczących pustostanów w całym portfolio dewelopera nieruchomości komercyjnych.

DBP Gliwice to kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy ulokowany w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE), podstrefa Gliwice, która znajduje się zaledwie 10 minut jazdy samochodem na północny zachód od Centrum miasta. Projekt, zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowej drogi ekspresowej E-40, która łączy Calais nad kanałem La Manche we Francji z Kazachstanem, oraz zaledwie 7 km od Kleszczów autostrady A4. W odległości 2 km od parku znajduje się również stacja kolejowa oraz śródlądowy Port Gliwice.

Atutem Diamond Business Park w Gliwicach jest na pewno lokalizacja, ale również położenie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i przyjazna dla inwestorów postawa władz lokalnych. Przekłada się to na zainteresowanie najemców i bardzo dobre parametry pustostanów w tym obiekcie – powiedziała Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing w White Star Real Estate.

Rury preizolowane LOGSTOR stosowane są dla potrzeb ciepłownictwa, chłodu systemowego, przemysłu petrochemicznego oraz spożywczego.

LOGSTOR to nasz wieloletni najemca, który w ostatnim czasie sygnalizował nam, że będzie potrzebował powiększyć swoją powierzchnię, z dotychczas wynajmowanej 5 tys. mkw., o minimum kolejne 2 tys. mkw. Dzięki temu mogliśmy przygotować się na większe potrzeby najemcy w dogodnej dla niego części parku, która przylegała do wykorzystywanych przez niego wcześniej powierzchni – dodała Urszula Rasmussen.

Materiały prasowe
REKLAMA

Diamond Business Park Gliwice to trzy hale o łącznej powierzchni ponad 55 tys. mkw. W budynkach klasy A prowadzona jest działalność logistyczna i produkcyjna. Na zewnątrz znajdują się szerokie place manewrowe i liczne miejsca parkingowe dla najemców oraz ich klientów.

Umowa z LOGSTOR to kolejna transakcja najmu w Diamond Business Park Gliwice w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej do grona najemców dołączyła firma FLYTRONIC oraz HT&L FITTING POLSKA, a dotychczasowy najemca, firma Etisoft, rozszerzył umowę o kolejne 1400 mkw. W październiku ub.r. z kolei 2 tys. mkw. wynajęły Zakłady Metalowe Postęp.

Materiały prasowe

Informacje o projekcie (DBP Gliwice):

Diamond Business Park Gliwice to kompleks przemysłowo-magazynowo-biurowy o powierzchni 55 000 mkw., dostosowany do potrzeb średnich i małych firm. DBP zlokalizowany jest w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powierzchnie projektowane i aranżowane są w systemie build-to-suit (BTS), czyli dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Diamond Business Park Gliwice znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (część Północna Gliwickiej Podstrefy), przy drodze krajowej nr 88 (Gliwice-Bytom), 7 km od węzła Kleszczów na autostradzie A4/trasie europejskiej E40 (Wrocław-Katowice-Kraków).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA