Kup działkę – wybuduj się sam

lubuskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Zamieszkanie we własnym domu jest obarczone wieloma istotnymi decyzjami. Podstawową jest forma nabycia nieruchomości. Wiele osób zastanawia się nad samodzielnym wybudowaniem mieszkania bądź kupieniem go od dewelopera. Decydujące okazują się działka, budżet i czas, który można poświęcić na realizację wymarzonego M.
Własne mieszkanie to marzenie wielu Polaków, którzy już na starcie muszą dobrze zaplanować przyszłą inwestycję. Podstawowy napotkany dylemat wiąże się z kosztami: lepiej kupić czy budować? Kupując zaoszczędzamy czas, budując tniemy koszty. Dlatego, jeśli najistotniejszy jest czas urzeczywistnienia mieszkaniowych planów, zdecydowanie wygrywają deweloperskie oferty. Natomiast, gdy liczą się koszty, a termin wprowadzenia się „na swoje” można odłożyć o rok lub dwa, większość decyduje się na budowę we własnym zakresie, tzw. systemem gospodarczym. 
REKLAMA
Wówczas pierwszym podjętym krokiem jest kupno działki, na której ma stanąć wymarzony dom. Liczy się dobra lokalizacja, cena i plan zagospodarowania terenu, zapewniający możliwość budowy mieszkania. Te wszystkie warunki spełniają działki budowlane w obrębie Sierczynka w województwie lubuskim. Jest to piękny teren otoczony lasami, w pobliżu malowniczych jezior i znajdujący się na skraju Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Wybierać można spośród dziewiętnastu działek o powierzchni od 3 000 do 3 500 mkw. – Działki są stosunkowo duże, dlatego zapewniamy możliwość ich dzielenia. Nabywcy mogą zakupić połowę wybranej działki – zaznacza Renata Glista, właściciel RGR Developer. Koszt metra kwadratowego to 45 zł/brutto. Były one objęte miejscowym planem zagospodarowania i aktualnie są działkami budowlanymi. Położone na płaskim, nieogrodzonym terenie z doprowadzonym prądem. – Istnieje również możliwość wywiercenia studni. Przebadaliśmy wodę i jest ona zdatna do picia – dodaje Renata Glista. 
Sierczynek to bardzo spokojny teren, a jednocześnie dobrze skomunikowany. Stanowi idealne miejsce dla rodzin, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Tereny zielone zapewniają nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu, a komunikacja miejska zapewnia szybkie dotarcie do pobliskich miast.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA