MAINFREIGHT, globalny dostawca usług logistycznych, podpisał umowę na blisko 2540 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Sosnowiec III. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
MAINFREIGHT to globalny operator logistyczny zajmujący się magazynowaniem, transportem morskim i lotniczym oraz krajowym, jak i międzynarodowym transportem drogowym. Firma ma oddziały w Azji, Australii, Europie, Nowej Zelandii i obu Amerykach i wciąż rozszerza swój globalny zasięg, a z uwagi na szeroko zakrojoną działalność wymaga również precyzyjnie określonych warunków powierzchni magazynowych. Stąd też decyzja o wynajęciu magazynu o powierzchni niemal 2230 mkw. i biura o wielkości prawie 305 mkw. w Sosnowcu. Nowa inwestycja MAINFREIGHT to jednocześnie 3 oddział tej firmy w Polsce.
– Dzięki nowemu magazynowi będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a nasz zespół będzie się cieszyć większą przestrzenią i komfortem pracy. Dużym atutem nowej lokalizacji jest bliskość między innymi Sosnowca i Katowic, a także trasy S1. W nowym obiekcie uruchomimy magazyn typu cross-dock, wyposażony w 8 ramp służących do przeładunków samochodów ciężarowych, co znacząco usprawni obsługę aut liniowych wyjeżdżających codziennie do Rumunii, Hiszpanii, Francji, Portugalii i krajów Beneluksu. Dodatkowo, nowy magazyn MAINFREIGHT wyróżnia się proekologicznymi rozwiązaniami z zakresu oszczędności energii i został wybudowany zgodnie ze standardami BREEAM na poziomie Very Good – tłumaczy Rafał Maciaszek, Branch Manager, MAINFREIGHT Europe.
– Klient zwrócił się do nas z niestandardowymi wytycznymi dotyczącymi specyfikacji technicznej. Firma MAINFREIGHT poszukiwała płytkiego magazynu z dużą liczbą doków. Powierzchnia biurowa również musiała spełniać określone wymagania - należało zapewnić duży open space dla wszystkich pracowników oraz zaplecze socjalne. Ważne było również odpowiednie doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem. Wierzymy, że wybór magazynu w Panattoni Park Sosnowiec III spełni wszystkie oczekiwania klienta – komentuje Katarzyna Kocel, Negotiator, Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Panattoni to wiodący deweloper logistyczny w Europie. Panattoni Park Sosnowiec III to obiekt o łącznej powierzchni 80 tys. mkw. Ze względu na swoje świetne położenie, zapewnia doskonały dostęp do 4,5-milionowej Aglomeracji Śląskiej oraz innych miast południowej Polski, w tym Krakowa. Zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S1, a także w niedużej odległości od autostrady A4 i Katowickiej Strefy Ekonomicznej.
– W województwie śląskim dostarczyliśmy już ok. 2,5 mln m kw. powierzchni przemysłowych – więcej niż w jakimkolwiek innym regionie w Polsce. Obszar ten ma ogromny potencjał, zmieniając się z zagłębia wydobywczego w motor napędowy takich branż jak automotive, przemysł, czy – tak jak w przypadku firmy MAINFREIGHT Europe – logistyka. Dostarczając w regionie zaawansowane technologicznie obiekty tworzymy nowoczesne platformy biznesowe, a przedsiębiorstwa coraz częściej przenoszą tu także swoje siedziby, potwierdzając bardzo wysoki standard powierzchni biurowych, które realizujemy w ramach parków. Przed województwem śląskim jeszcze wiele lat rozwoju, w którym chcemy aktywnie partycypować – podsumowuje Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager z Panattoni.





![Nowy rozdział w historii Przedmieścia Oławskiego. Dawne zabudowania przy ul. Traugutta odzyskują blask i zamienią się w tętniącą życiem przestrzeń [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/115/115/81267_100x70.jpg)
![W Zabrzu powstaje II etap wielkiego, nowoczesnego kompleksu usługowo-logistycznego [FILM+WIZAULIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/138/10/648842_100x70.jpg)


![Budowa drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Lublin-Lubartów jest już na półmetku [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/105/105/81257_100x70.jpg)





![[śląskie] Międzynarodowy operator logistyczny wybrał Panattoni Park Sosnowiec](https://investmap.pl/_i/image/31/31/47903_100x70.jpg)

![[Poznań] Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu](https://investmap.pl/_i/image/107/107/49771_100x70.jpg)
![[śląskie] Goodman kupił działkę w Sosnowcu](https://investmap.pl/_i/image/135/7/8327_100x70.jpg)
![[dolnośląskie] Rhenus Logistics otworzył nowe centrum logistyczno-magazynowe w Bolesławcu](https://investmap.pl/_i/image/127/127/44159_100x70.png)
![[Wrocław] Rohlig Suus Logistics otwiera magazyn przeładunkowy o powierzchni 15 tys. mkw. we Wrocławiu](https://investmap.pl/_i/image/218/90/48346_100x70.jpg)
![[mazowieckie] Expeditors Polska najemcą w Hillwood & PHN Pruszków](https://investmap.pl/_i/image/189/61/48317_100x70.jpg)