Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu

Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma Terg S.A., właściciel elektromarketów Media Expert, wynajął 1,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej w kompleksie Prologis Park Poznań III. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wspierała najemcę w negocjacjach oraz uzgodnieniach warunków najmu.
Terg S.A. jest właścicielem sklepów Media Expert, których jest w Polsce ponad 480 w niemal 390 miastach. Marka jest obecna na rynku od 2002 roku i zatrudnia 8,5 tys. pracowników. Ponadto Terg jest właścicielem trzech sklepów internetowych: Mediaexpert.pl, Electro.pl oraz Avans.pl. Na wynajętej przestrzeni firma planuje ulokować swój magazyn przeładunkowy do obsługi rynku wielkopolskiego.
Nowo wynajętą powierzchnię wykorzystamy do realizacji dostaw przez sieć Media Expert. Będzie się to odbywać zarówno w sposób tradycyjny, czyli poprzez zaopatrzenie sklepów stacjonarnych, jak i w ramach dostarczania zamówień z e-commerce – mówi przedstawiciel firmy Terg S.A.
W transakcji najemcę reprezentował Maciej Szczepański z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Strony podpisały umowę pod koniec grudnia ubiegłego roku.
REKLAMA
Zapotrzebowanie naszego klienta doskonale wpisuje się w charakter obiektu Prologis, dedykowanego logistyce miejskiej, którego lokalizacja ma zapewnić maksymalne skrócenie dystansu na "ostatniej mili", co jest kluczowe w modelu łańcucha dostaw Terg – mówi Maciej Szczepański z firmy Cushman & Wakefield.
Magazyn będzie znajdował się w budynku DC1 w Prologis Park Poznań III, położonym zaledwie 300 metrów na północ od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Obecna powierzchnia parku to prawie 13 tys. mkw. z możliwością rozbudowy o kolejne 46 tys. mkw. Deweloperem i właścicielem obiektu jest Prologis, dostawca nieruchomości logistycznych w 19 krajach na świecie. W Polsce Prologis prowadzi działalność od 1997 roku i obecnie posiada 92 budynki w 20 parkach.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA