Budowa Galerii Bursztynowej w Ostrołęce wchodzi w kolejny etap

Budowa Galerii Bursztynowej w Ostrołęce wchodzi w kolejny etap

mazowieckie
REKLAMA

Rozpoczęto kolejny etap budowy Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2014 r. Za komercjalizację obiektu na wyłączność odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu miało miejsce w maju br. Obecnie trwa realizacja konstrukcji obiektu. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z przyjętym przez inwestora harmonogramem budowy.

 

Galeria Bursztynowa powstaje przy ulicy Gorbatowa i Żebrowskiego. Planowana powierzchnia użytkowa to ok. 32.000 mkw., w tym prawie 27.000 mkw. to powierzchnia handlowa pod wynajem. Na terenie obiektu zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Centrum będzie się składać z około 60 lokali i tym samym stanie się największym nowoczesnym obiektem handlowym w Ostrołęce. Galeria Bursztynowa obejmie swoim zasięgiem ponad 150.000 osób. Pełnobranżową dokumentację projektową przygotował arch. Jacek Zub wraz z zespołem z działu Project Management firmy Cushman & Wakefield. Właścicielem obiektu jest spółka Narev Inwestycje.

 

REKLAMA

Roman Tomczak, prezes spółki Narev Inwestycje, powiedział: „Centrum handlowo-usługowe Galeria Bursztynowa zbudowane będzie na 8 ha, z czego budynek galerii będzie zajmował ok. 3,5 ha. Resztę stanowić będą drogi i parkingi. Galeria znajduje się w ścisłym śródmieściu Ostrołęki, co nadaje jej wyjątkowego charakteru i podnosi jej atrakcyjność. Galeria Bursztynowa będzie jedynym obiektem tego typu w promieniu 120 km, co czyni z niej centrum handlowe o ponadregionalnym oddziaływaniu”.

 

W galerii działać będzie hipermarket Tesco, a obok obiektu oddzielny budynek zajmie, wchodzący w skład inwestycji, market budowlany OBI. Tesco i OBI zajmą po ok. 8 tys. mkw. powierzchni.

 

Tomasz Górski, starszy negocjator, dział powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield, powiedział: „Na niecały rok przed otwarciem budowa przebiega zgodnie z planem, a sama galeria pozostaje w dalszym ciągu jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie. Centrum jest już w ponad 50% wynajęte. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami z różnych branż. Już niedługo będziemy mogli ogłosić kolejne podpisane umowy”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA