Galeria Bursztynowa wynajęta w ponad 70%

Galeria Bursztynowa wynajęta w ponad 70%

mazowieckie
REKLAMA

Powstająca w Ostrołęce Galeria Bursztynowa zdobywa kolejnych najemców. Nowe umowy podpisane zostały m.in. z firmą obuwniczą CCC, drogerią Rossmann oraz wielkopowierzchniowym najemcą z sektora modowego. Łącznie w obiekcie wynajęte jest już ponad 70% powierzchni. Otwarcie galerii planowane jest na wiosnę 2014 r. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

 

Galeria Bursztynowa powstaje przy ulicy Gorbatowa i Żebrowskiego w centrum Ostrołęki (ok. 54 tys. mieszkańców). Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ok. 32.000 mkw. 27.000 mkw. stanowić będzie powierzchnia handlowa pod wynajem, która składać się będzie z około 60 lokali. Galeria jest bardzo dobrze skomunikowana (m.in. pięć niezależnych wjazdów), zapewniając dogodny dojazd do obiektu zarówno mieszkańcom Ostrołęki, jak i okolic. Na terenie centrum przewidziano parking na ponad 850 miejsc.

 

Roman Tomczak, prezes spółki Narev Inwestycje, powiedział: „Obecnie na placu trwają roboty budowlano-wykończeniowe, w tym budowa parkingu, a także wykonywane są instalacje elektryczne, wentylacyjne, grzewcze i sanitarne”.

 

Wcześniej umową najmu z właścicielem Galerii Bursztynowej związał się hipermarket Tesco (ok. 8 tys. mkw.). W obiekcie znajdą się również salony operatora telekomunikacyjnego Orange oraz firmy Kolporter, a także sieciowe kawiarnie, apteka oraz pralnia. Obok galerii oddzielny budynek zajmie, wchodzący w skład inwestycji, market budowlany OBI (ok. 8 tys. mkw.).

 

REKLAMA

„Galeria Bursztynowa będzie największym nowoczesnym centrum handlowym w mieście oraz w promieniu 120 km od Ostrołęki. Tym samym swoim zasięgiem obejmie ponad 320 tys. osób. Ponadregionalny charakter obiektu to duży atut tej inwestycji. Skład branżowy najemców projektowany jest w taki sposób, aby po otwarciu obiektu zapewnić klientom jak najpełniejszą ofertę dostosowaną do ich potrzeb i oczekiwań. Obecnie trwają negocjacje z kolejnymi firmami zainteresowanymi prowadzeniem działalności w galerii. Wiele umów jest finalizowanych i będą one ogłaszane w najbliższym czasie” – mówi Tomasz Górski, Starszy Negocjator, dział powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.

 

Grupa CCC zajmuje się sprzedażą i produkcją obuwia. Sprzedaż kolekcji prowadzona jest łącznie w ponad 700 placówkach pod markami CCC, Boti, Lasocki. W Galerii Bursztynowej firma zajmie powierzchnię ponad 600 mkw.

 

W 2013 r. Rossmann obchodzi jubileusz 20-lecia działalności w Polsce. Obecnie firma dysponuje ponad 770 sklepami na terenie całego kraju. Bieżący rok Rossmann planuje zamknąć liczbą 850 sklepów. Rossmann jest liderem rynku chemiczno-kosmetycznego z 20% udziałem, ale także firmą która wprowadza, wyznacza i kreuje nowe trendy rynkowe. W Galerii Bursztynowej drogeria zajmować będzie lokal o powierzchni 418 mkw.

 

Dział powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield odpowiada na wyłączność za komercjalizację obiektu. Pełnobranżową dokumentację projektową przygotował arch. Jacek Zub wraz z zespołem z działu Zarządzania Projektami firmy Cushman & Wakefield. Właścicielem obiektu jest spółka Narev Inwestycje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA