Miliardy złotych zainwestowane przez ORLEN zwiększają bezpieczeństwo energetyczne PolakówGrupa ORLEN

Miliardy złotych zainwestowane przez ORLEN zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polaków

Orzech
Orzech

Rekordowe 36 mld zł Grupa ORLEN przeznaczy tylko w tym roku na realizację strategicznych inwestycji trwale zwiększających bezpieczeństwo energetyczne i niezależność surowcową Polski. To o 12 mld zł więcej niż wyniosły łączne wydatki koncernu na inwestycje w latach 2008-2015. Zgodnie ze strategią, do 2030 roku, na inwestycje ORLEN przeznaczy łącznie 320 mld zł.

Realizując kluczowe projekty, w tym przede wszystkim związane z rozwojem energetyki odnawialnej oraz bezpiecznej małej energetyki jądrowej, Grupa ORLEN tworzy tysiące nowych miejsc pracy we wszystkich regionach Polski. Umacnia tym samym swoją pozycję, jednego z trzech największych pracodawców w Polsce. Finalizacja prowadzonych projektów zagwarantuje Polakom stabilne dostawy taniej, pewnej i czystej energii, a także znacząco przyczyni się do transformacji krajowej energetyki.

– Stworzyliśmy silną Grupę ORLEN, która jest już w gronie 150 największych firm na świecie pod względem przychodów. To dało nam jeszcze większe możliwości rozwoju i pozwoliło szybciej dokonywać zmian, na których już teraz korzystają wszyscy Polacy. Nie zwalniamy tempa. Wzmocnieni dzięki fuzjom chcemy w pełni wykorzystać nasz potencjał. Dlatego konsekwentnie inwestujemy wypracowane zyski. W tym roku nakłady inwestycyjne wynoszą 36 mld zł. To ogromna kwota, najwyższa w historii Grupy ORLEN. W dużej mierze przeznaczamy ją na skuteczną transformację energetyczną, w tym na projekty związane z energetyką odnawialną oraz zeroemisyjną technologią jądrową. To inwestycje w długofalowy rozwój ORLENU, ale również w nowe miejsca pracy i bezpieczną przyszłość Polaków – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.

REKLAMA