MLP celuje w miejskie magazyny Materiały prasowe

MLP celuje w miejskie magazyny

Wojciech.Jenda
REKLAMA

MLP Group pracuje nad zwiększeniem banku ziemi i udziałów rynkowych. W 2023 r. spodziewa się dalszego wzrostu cen najmu magazynów w Europie.

- MLP Group w 2023 r. rozpoczęło kilka inwestycji i planuje start kolejnych, szczególnie w obszarze logistyki miejskiej – m.in. w Łodzi, Poznaniu, Idstein, Gelsenkirchen, Berlinie i Wiedniu.

- Grupa chce zrównoważyć portfolio magazynów miejskich z tzw. big boxami, więc coraz bardziej skupia się na małych modułowych magazynach o powierzchni ok. 700-2,5 tys. mkw.

- MLP w 2024 r. roku chce wyjść z emisją obligacji na rynek europejski, a także ogłosić cele strategiczne na kolejne lata.

Naszym celem na drugie półrocze 2023 r. i kolejny rok jest znaczne zwiększenie banku ziemi oraz uruchomienie kilku nowych projektów w Niemczech i Polsce, szczególnie w obszarze logistyki miejskiej. Z rynku wypadli deweloperzy realizujący inwestycje oparte na finansowaniu zewnętrznym, dzięki czemu powinniśmy zwiększyć nasz udział w rynku. Wierzę, że będzie to dla nas pozytywny rok i wynajmiemy więcej powierzchni niż w poprzednich latach – poinformował prezes MLP Radosław T. Krochta.

REKLAMA

Dodał, że rynek zmniejszył się o ok. 30 proc., ale dla deweloperów budujących za własne środki sytuacja poprawiła się . – Popyt się zmniejszył, ale nie na takim poziomie jak podaż – wyjaśnił.

Prezes Krochta podkreślił w rozmowie z PAP, że zgodnie ze strategią grupa chce zrównoważyć portfolio magazynów miejskich z tzw. big boxami, więc coraz bardziej skupia się na małych modułowych magazynach o powierzchni ok. 700-2.500 mkw.

Nie rezygnujemy z big boxów, ale miejskie magazyny są mniej narażone na zmiany w gospodarce i są to projekty z lepszą marżą i mniej ryzykowne biznesowo – dodał Krochta.

Źródło: PAP

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA