Na Górnym Tarasie Gdańska powstaną mieszkania i domy Lineaźródło: Materiały inwestora

Na Górnym Tarasie Gdańska powstaną mieszkania i domy Linea

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Allcon Osiedla, trójmiejski deweloper znany z inwestycji takich jak Tarasy Bałtyku, Domy pod Koroną, Królewskie Wzgórze czy Zielona Aleja przygotowuje się do realizacji nowego, dużego projektu. Na granicy Jasienia i Moreny powstanie świetnie skomunikowane, zielone osiedle Linea. Ważnym celem dla jej twórców była troska o relacje międzyludzkie i budowanie przyjaznej atmosfery sąsiedzkiej. W ofercie dostępne będą mieszkania w Gdańsku, domy jednorodzinne oraz lokale usługowe.

Start przedsprzedaży

Budowa osiedla przy al. Pawła Adamowicza i ul. Kraśnięta rozpocznie się w marcu 2021 roku i będzie podzielona na 4 etapy. Łącznie powstanie 6 budynków wielorodzinnych o wysokości 4 i 5 pięter, 27 domów w zabudowie szeregowej oraz 14 lokali usługowych. Wkrótce do przedsprzedaży trafi 80 mieszkań o powierzchni od 40 do 108 mkw. oraz 3 domy w Gdańsku o metrażu do 185 mkw. Dodatkowym atutem osiedla będą przestronne ogrody aż do 194 mkw., które zaplanowano zarówno przy domach, jak i mieszkaniach na parterze. 

Linea łączy dzielnice i ludzi

Nazwa Linea nawiązuje do nowej linii komunikacyjnej Gdańska – alei Pawła Adamowicza, która sąsiaduje z inwestycją, jak i Linearnego rozmieszczenia budynków i zieleni. Lokalizacja jest mocnym atutem osiedla Allconu. Wyjątkowo gęsta sieć komunikacji w tej części Gdańska, łącząca się z całym miastem i aglomeracją, pozwala na oszczędność czasu i wygodne przemieszczanie się do pracy, szkoły, rodziny oraz znajomych. Aleja Pawła Adamowicza umożliwia sprawny dojazd do centrum Wrzeszcza, Gdańska Głównego oraz obwodnicy. Szybką komunikację zapewnia też bliskość przystanków tramwajowych (Stolema i Łabędzia) i autobusowych oraz dwóch stacji Pomorskiej Kolei Metropolitarnej (Jasień i Brętowo). W sąsiedztwie osiedla znajduje się też pełna infrastruktura – od galerii handlowych po przychodnie, szkoły, restauracje i siłownie. 
Na popularność Górnego Tarasu Gdańska duży wpływ ma jego korzystna reputacja – mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon Osiedla. – Świadomość tutejszych mieszkańców daje o sobie znać na każdym kroku: dzielnicę zamieszkują ludzie zaangażowani, aktywnie uczestniczący w życiu miasta i lokalnej społeczności, żywo zainteresowani planami i realizacją nowych inwestycji. Osiedle jest zlokalizowane na urozmaiconym, zielonym terenie. Przyjazne otoczenie i walory krajobrazowe podnoszą komfort życia i dają możliwość nieograniczonego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Lumeny na balkonach gwarantują dobre warunki do korzystania z tej przestrzeni przez cały rok, np. na potrzeby pracy zdalnej. Ważnym atutem Linei jest też praktyczne strefowanie mieszkań, które pozwala wygodnie łączyć różne funkcje mieszkania – rodzinne, gościnne i coraz bardziej popularny w obecnych czasach home office.

Nowoczesna wygoda

Allcon postawił na projekt urozmaicony i multifunkcjonalny, zaproponowany przez architektów ze studia B1. Dominuje w nim klasyczna elegancja, prostota i ponadczasowość. Jasne bryły z roślinnością na dachach zostaną ozdobione przeszkleniami i ciemnymi liniami, które oplotą budynki niczym wstęgi, nawiązując do motywu przewodniego osiedla – Linearności. 
Motyw przewodni, czyli linia jest tu wszechobecna, pojawia się w postaci pasów, osi, smug, wstęg, często podkreślonych kolorem lub kontrastem, zarówno w bryłach budynków, jak i przestrzeniach urbanistycznych – mówi arch. Karol Krzempek z biura projektowego B1.
Elewacja zlokalizowanych na parterze lokali usługowych będzie wyróżniać się odcieniami grafitu. Całość będzie otoczona starannie zaprojektowaną, wyjątkowo rozległą przestrzenią zieloną. Głównym założeniem architektów było przełamanie monochromatycznej kolorystyki budynków mocnym, czerwonym akcentem. Czerwień pojawi się zarówno na elementach małej architektury: ławach, donicach, kratach na drzewa, jak również w roślinności: w postaci czerwonej trawy Imperata Red baron, dereniu Buton rouge o intensywnie czerwonych pędach oraz sezonowo przebarwiających się drzewach oraz krzewach. 
Elegancki design oparty na Linearności widoczny będzie także we wnętrzach inwestycji. Jasne klatki schodowe zostaną uzupełnione grafikami i czerwonymi akcentami. Nowoczesne i trwałe materiały, jak gres, beton, szkło oraz stal lakierowana zestawiono z ciepłem drewna dębowego. Wśród planowanych udogodnień można wymienić podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia na rowery i wózki oraz nowoczesne wideofony. 

W połączeniu z naturą

Linea nie będzie grodzona. Zamiast tego, deweloper zlecił pracowni architektonicznej stworzenie projektu osiedla zrównoważonego, gdzie anonimowość i odgrodzenie będzie zastąpione atmosferą przyjaźni, otwartości i wspólnoty. Projektanci zadbali więc o szereg rozwiązań, które służą bezpieczeństwu, budowaniu sąsiedzkich relacji i dobrej atmosfery na osiedlu. Prawdziwym hitem jest położona w północnej części osiedla naturalna Dolina Potoku o powierzchni ponad 7 tysięcy mkw. To atrakcyjna, zielona, urozmaicona przestrzeń, idealna do odpoczynku z rodziną i przyjaciółmi. Na jej terenie powstaną miejsca relaksu z małą architekturą, rozbudowany plac zabaw oraz instalacje do grilla. Kolejnym miejscem spotkań mogą być zlokalizowane w centralnej części osiedla lokale usługowe, czyli działające przy inwestycji kawiarnie i restauracje. 
Zaprojektowane na osiedlu miejsca dają pełen wachlarz możliwości integracji społecznych: od sąsiedzkich dyskusji na zielonych dziedzińcach przy wejściach do budynków, poprzez spotkania na placach przy lokalach usługowych, aż po wspólny aktywny wypoczynek na placu zabaw i terenach rekreacyjnych. Takie było nasze założenie – stworzyć różnorodną przestrzeń pozostającą w bliskości z naturą, a jednocześnie zachowującą namiastkę miejskości – mówi arch. Karol Krzempek.

Linia, która łączy potrzeby

Linea będzie stanowić harmonijne połączenie wygodnego, dynamicznego życia w mieście z przyjazną przestrzenią, która sprzyja odpoczynkowi oraz budowaniu dobrych relacji z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. To idealna oferta zarówno dla osób poszukujących pierwszego mieszkania, jak i rodzin potrzebujących większej oraz bardziej atrakcyjnej niż dotychczas przestrzeni do życia. Świetna lokalizacja i skomunikowanie z najważniejszymi punktami metropolii czynią Lineę dobrą inwestycją na przyszłość.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA