Nowe osiedle powstanie w Murowanej Goślinieźródło: Materiały inwestora

Nowe osiedle powstanie w Murowanej Goślinie

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
W najbliższym czasie rozpocznie się sprzedaż kolejnych domów budowanych przez dewelopera Linea. Osiedle przy ul. Stolarskiej w Murowanej Goślinie będzie liczyć docelowo blisko 100 dwupoziomowych mieszkań z ogrodem w zabudowie szeregowej. Pierwszy etap prac już się rozpoczął, a budowa całości kompleksu według planów, może zająć 3-4 lata.
W ramach inwestycji osiedle „Stolarska” zaplanowane są mieszkania o nazwie „Forma” oraz „Largo”. „Forma”, dotąd najpopularniejszy budynek na osiedlach Linea, ponownie może okazać się hitem na „nowym” rynku. Te dwupoziomowe mieszkania zostały zaprojektowane w zabudowie szeregowej. W ramach jednego budynku powstaną tylko cztery mieszkania o powierzchniach 71-75 metrów kwadratowych, co gwarantuje przyszłym mieszkańcom jeszcze większą swobodę. Do każdego domu przewidziano ogródek o powierzchniach od 50 do 159 m kw., a także miejsce postojowe. „Largo” natomiast jest bardziej samodzielnym budynkiem z indywidualnym wejściem, dwoma miejscami na samochód i 4 pokojami. Tu również każde mieszkanie ma ogród. Deweloper Linea zadba również o przestrzeń wspólną osiedla, w tym również małą architekturę. Powstaną drogi, oświetlenie, a projektanci Linea wyznaczą i zagospodarują tereny zielone. – Ponadto zaplanowaliśmy również przygotowanie dużego placu zabaw. Nasze domy są skrojone na miarę młodej rodziny z dziećmi. Dlatego decyzja o powstaniu miejsca dla najmłodszych mieszkańców, gdzie będą mogli się bawić i rozwijać, była dla nas naturalna – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Jak zapewnia przedstawiciel inwestora, domy będą dostępne w cenie już od 269 000 zł brutto, i kwalifikować się będą do programu „MdM”.
REKLAMA
Miejsce na inwestycję zostało starannie wybrane. Murowana Goślina to spokojne miasteczko położone na północ od Poznania. Placówki edukacyjne, ośrodki zdrowia, zaplecze handlowo-usługowe, a nawet miejsca pracy – w przypadku takiego miasta wiele spraw mieszkańcy załatwiają na miejscu. Jak zapewnia przedstawiciel dewelopera, Murowana Goślina to idealne miejsce na nową inwestycję, ponieważ cały czas się rozwija, a jej urok dostrzegają nie tylko mieszkańcy, ale również ich rodzina i przyjaciele. Zachwyca sąsiedztwo Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, Rezerwatu Śnieżycowy Jar, czy rzeczka Trojanka, dawniej nazywana Goślinką. Inwestycja powstaje w okolicy Przebędowa i Trojanowa, gdzie znajduje się przystanek autobusowy oraz stacja PKP. Droga do stolicy Wielkopolski nie jest ani długa, ani męcząca. Bez względu na wybrany środek transportu, trwa bowiem nieco ponad 20 minut. 
Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza inwestycja dewelopera Linea na terenie Murowanej Gośliny. Wcześniej zaplanowano bowiem osiedle Pogodna. W Murowanej Goślinie lasy zajmują aż 42 procent powierzchni gminy. Jednocześnie gmina rozwija się, zajęła trzecie miejsce w Wielkopolsce wśród najlepszych gmin miejskich i miejsko-wiejskich w rankingu „Złota setka Rzeczpospolitej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA