Nowy etap na osiedlu Pogodna

Nowy etap na osiedlu Pogodna

wielkopolskie
FortePR s.c.
REKLAMA
Zakończył się pierwszy etap budowy osiedla Pogodna w Murowanej Goślinie. Pierwszy z budynków jest już gotowy do zamieszkania. W ramach całej inwestycji powstanie około 265 mieszkań. Wszystkie będą kwalifikować się do dopłat w programie „Mieszkanie dla Młodych”.
Pod koniec 2015 roku do użytku został oddany pierwszy budynek na osiedlu Pogodna w Murowanej Goślinie. W trzykondygnacyjnej willi powstało 12 mieszkań o powierzchni od 41 do 68 m kw. (2 i 3-pokojowe). Dodatkowo każde mieszkanie w zależności od kondygnacji, na której się znajduje, posiada ogródek lub taras. Docelowo osiedle Pogodna ma zajmować powierzchnię niemal 3,8 ha.
Zainteresowanie klientów jest tak duże, że wolnych zostało już tylko kilka mieszkań. Cena za metr kwadratowy wynosi od 4150 do 4200 zł brutto. Wszystkie mieszkania spełniają warunki programu MdM – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea. – Już ruszyła realizacja drugiego budynku willowego, którego oddanie zaplanowano na lipiec 2017 r., tam również znajdzie się 12 mieszkań. Przykładowo za kawalerkę o wielkości prawie 40 m2 z małym ogródkiem zapłacimy niespełna 165 tys. zł, a za 69 m2 mieszkanie z przestronnym balkonem nieco ponad 285 tys. zł – dodaje Wędrychowicz.
REKLAMA
Murowana Goślina położona jest na północny wschód od Poznania. Dużą część powierzchni gminy zajmują lasy, głównie Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka. Murowana Goślina znalazła się w rankingu tygodnika Wprost wśród najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w Polsce.
Deweloper jest już znany przede wszystkim z dwóch innych kompleksów mieszkaniowych zlokalizowanych pod Poznaniem – Osady Leśnej w Dąbrówce oraz Leśnej Polany w Dopiewcu, w których zadbał nie tylko o rozbudowę inwestycji, ale także o rozwój infrastruktury publicznej. Nie inaczej będzie w Murowanej Goślinie – inwestycja obejmuje budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, placów zabaw oraz zagospodarowania terenów zielonych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA