Największy ukraiński producent kabli Electro Cable Group inwestuje w ZabrzuMateriały prasowe

Największy ukraiński producent kabli Electro Cable Group inwestuje w Zabrzu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna ukraińska inwestycja w Polsce. Firma Electro Cable Group uruchamia produkcję w Zabrzu, w województwie śląskim. Powstaną nowe miejsca pracy. To pierwsza inwestycja w Polsce Grupy Electro Cable, będącej największym ukraińskim producentem i eksporterem kabli elektroenergetycznych, sterowniczych i do transmisji danych.

Grupa Electro Cable sprzedaje większość swoich kabli do Unii Europejskiej i według „Forbes Ukraine” należy do 200 największych ukraińskich przedsiębiorstw. Ostatnie dwa lata to znaczący wzrost udziału ukraińskich firm w polskim rynku. Według najnowszych danych Centralnego Centrum Informacji Gospodarczej w Polsce działa obecnie 26,9 tys. firm z kapitałem ukraińskim.

Polska jest pierwszą zagraniczną lokalizacją Grupy Electro Cable, jednej z największych grup produkcyjnych na Ukrainie. Spółka rozpocznie działalność produkcyjną w CTPark Zabrze o łącznej powierzchni ponad 66 000 mkw. Całkowita wartość inwestycji w to nowe przedsięwzięcie przekroczy 14 mln EUR, a nowa firma będzie zatrudniać ponad 140 osób.

Projekt wspierany jest przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE).

Grupa Electro Cable wynajęła 11 800 mkw. w należącym do parku budynku ZAB 5, który został wyposażony w wzmocnione fundamenty, aby ułatwić klientowi montaż instalacji i sprzętu do produkcji kabli i przewodów. Dach budynku został przygotowany pod montaż paneli fotowoltaicznych jako potencjalnego źródła energii dla działalności Klienta.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe

Boiko Yevhen, dyrektor finansowy w Electro Cable Group, powiedział:

– Nasza firma od 2015 roku dynamicznie rozwija się na rynku UE. Już teraz widzimy, że musimy zwiększyć moce produkcyjne poprzez dodanie do naszej grupy nowej fabryki. Polska jest wspaniałym krajem z rozwijającą się lokalną gospodarką, a położenie geograficzne CTPark Zabrze odpowiada naszym potrzebom, aby być bliżej naszych głównych rynków dostaw: Austrii, Niemiec, Węgier, Finlandii itd. CTP wspierało nas w naszych potrzebach od początku naszej działalności podczas pierwszego spotkania, wykazało się dużą elastycznością i uwzględniło wszystkie nasze wymagania i stało się najlepszym miejscem zaufania w przypadku długoterminowego partnerstwa. Będziemy nadal być ukraińską firmą, która rozszerza swoją obecność na rynku europejskim.

Bogi Gabrovic, zastępca dyrektora krajowego CTP Polska, skomentował:

– Nasza współpraca z Grupą Electro Cable potwierdza stale rosnącą popularność kompleksu logistycznego CTPark Zabrze wśród inwestorów zagranicznych. Firmy o międzynarodowym zasięgu coraz częściej wybierają tę lokalizację na swoją pierwszą siedzibę w Polsce ze względu na jej doskonałe wyniki i wyjątkowo korzystną lokalizację. Czynniki te bezpośrednio wpływają na możliwość nieprzerwanego rozwoju i realizację strategicznych celów biznesowych.

CTPark Zabrze

CTPark Zabrze zlokalizowany jest w śląskiej metropolii, regionie o silnych tradycjach przemysłowych. Liczy około 2,7 miliona mieszkańców, co czyni go jedną z największych aglomeracji miejskich w Europie. Oferuje tym samym dostęp do szerokiej bazy wykwalifikowanych specjalistów, umożliwiając szybki rozwój biznesu. Niezwykle ważną rolę odgrywa także bezpośrednie sąsiedztwo węzła autostrad A1 i A4, umożliwiające sprawne połączenie z innymi częściami kraju, a także z Niemcami, Czechami i Słowacją. Dużym atutem lokalizacji CTPark Zabrze jest także położenie na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która oferuje 10-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA