Nowa, duża inwestycja nad Bałtykiem. Powstanie The Elements Resort Peninsula Property

Nowa, duża inwestycja nad Bałtykiem. Powstanie The Elements Resort

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna nowa, duża inwestycja nad Bałtykiem. W Dźwirzynie k. Kołobrzegu, w województwie zachodniopomorskim powstanie aparthotel The Elements Resort. Inwestorem jest firma Peninsula Property, która otrzymała już prawomocne pozwolenie na budowę.

The Elements Resort powstanie w pierwszej linii brzegowej. Kompleks zaoferuje 351 apartamentów, a także m.in. strefę SPA & wellness z basenem, ponad 300 mkw. powierzchni konferencyjnej, dwie restauracje i całoroczne lodowisko. Projekt wnętrz przygotowała pracownia Tremend.

Gruntowa pompa ciepła, woda lodowa, panele fotowoltaiczne na dachu oraz odzyskiwanie wody deszczowej do utrzymania części wspólnych sprawią, że do 80 proc. zapotrzebowania energetycznego budynku będzie czerpane z energii odnawialnej Takie podejście pozwolić ma w przyszłości obniżyć koszty utrzymania i sprawić, że zyski z najmu apartamentów będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Peninsula Property
Peninsula Property
Peninsula Property

Większość projektu stanowią apartamenty o powierzchniach ok. 40 mkw. w układzie z dwoma pokojami, ale dostępne są też 3- i 4-pokojowe. Do każdego z apartamentów przynależy balkon lub taras, a ponad 75 proc. apartamentów posiadało będzie widok na morze.

Inwestycja w aparthotelu The Elements Resort jest oferowana w dwóch wariantach zakup apartamentu na użytek własny i pod wynajem, gdzie usługa zarządzania najmem będzie zapewniana przez operatora aparthotelu, firmę Peninsula Hotel Management, a podział przychodów wynosił 30/70 dla właściciela. W każdym z wariantów apartamenty są oferowane w standardzie „pod klucz”.

Inwestor otrzymał w maju prawomocne pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie ciężkich prac ziemnych zaplanowano na 15 września.

REKLAMA
Peninsula Property
Peninsula Property

Cała inwestycja została wkomponowana w otaczającą ją zieleń, przy projektowaniu części zielonych wykorzystano wydmową, rodzimą roślinność, a przy wykończeniu części wspólnych oraz samych apartamentów wykorzystano naturalne materiały inspirowane żywiołami. Tam gdzie wymagało tego wystawienie materiałów na niesprzyjające czynniki zewnętrzne wykorzystano materiały odporne na zasolenie, aby inwestycja „pięknie się starzała”. Architektura wnętrz została stworzona przy współpracy z pracownią Tremend, a od samego początku w pracach nad projektem uczestniczyli też przedstawiciele przyszłego operatora projektu.

Peninsula Property
Peninsula Property
Peninsula Property

O inwestorze:

Inwestorem The Elements Resort jest Peninsula Property, należąca do Polskiego Związku Firm Deweloperskich i realizująca inwestycje w Warszawie i Kołobrzegu. Operatorem będzie Peninsula Hotel Management prowadzona przez Olafa Karlssona, który wprowadzał na rynek środkowoeuropejski, w tym do Polski, markę Radisson. Finansowanie projektu zapewnia IBI Investment House Polska – spółka wchodząca w skład obecnego na rynku polskim izraelskiego funduszu inwestycyjnego IBI Investment House, założonego w 1971 r., specjalizująca się w pozabankowym finansowaniu dla firm oferując produkt w postaci pożyczek dla przedsiębiorców zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA