Nowe przejście pod torami w Strzemieszycach dla większego bezpieczeństwaPKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Foto: Przemysław Bulski

Nowe przejście pod torami w Strzemieszycach dla większego bezpieczeństwa

Wojciech.Jenda

Nowe przejście podziemne w stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce zwiększa poziom bezpieczeństwa, łączy dwie strony miasta, umożliwia dostęp do peronów i komunikację pieszym, osobom o ograniczonej możliwości poruszania się i rowerzystom. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały przejście pod torami w stacji. To wspólny projekt PLK S.A. i Gminy Dąbrowa Górnicza. Wartość inwestycji wyniosła 9,7 mln zł netto.

Podróżni, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i rowerzyści korzystają już z wygodnego i bezpiecznego przejścia podziemnego w stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce. Ze stacji pasażerowie mogą wyruszyć w podróż do Katowic, Sosnowca, Sławkowa, Olkusza czy Tunelu na linii do Kielc.

Z przejścia pod torami podróżni dostaną się na perony oraz przejdą na drugą stronę miasta. Obiekt jest zadaszony i wyposażony w pochylnie ułatwiające podróżowanie osobom z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Udogodnieniem jest winda łącząca przejście podziemne z peronem. W przejściu i dojściach są ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą dla osób niewidomych i słabo widzących. Powstała też specjalna ścieżka dla rowerzystów. Zamontowane kamery monitoringu zwiększają poziom bezpieczeństwa. Przejście wyposażono w system informacji pasażerskiej – nagłośnienie, oświetlenie, czytelne tablice z opisem wyjść, kierunków jazdy pociągów.

REKLAMA