REKLAMA

Opinie o [Olsztyn] Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego (59)

Napisz komentarz
R77
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 49741.html
Orzech
Drugi Tramino na szynach w Olsztynie (zdjęcia z wkolejania)

Już bez wielkiej fety, jaka miała miejsce podczas przyjazdu pierwszego składu, tramwaj nr 3 - który przyjechał do Olsztyna jako drugi – stanął obok brata w zajezdni tramwajowej. Po godzinie siódmej rano rozpoczęło się wkolejanie Tramino. Za około tydzień dołączy do grupy kolejny limonkowo-stalowy tramwaj od Solarisa.

Więcej + ZDJĘCIA: http://www.rynek-kolejowy.pl/58216/drug ... jania.html
Orzech
Najszerszy tramwaj w Polsce – Tramino Olsztyn – zaprezentowany:

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/58141/najs ... owany.html
Orzech
http://forsal.pl/galerie/878466,zdjecie ... ztyna.html
R77
Tramwaj w Olsztynie będzie później?

Trzech wykonawców inwestycji tramwajowej złożyło do Urzędu Miasta w Olsztynie wnioski o przedłużenie terminu zakończenia robót. Czy to oznacza, że cała inwestycja nie zakończy się – tak jak planowano – 31 października?

http://www.rynek-kolejowy.pl/57943/tram ... zniej.html
Orzech
Pierwsze Tramino Olsztyn już (prawie) gotowe

Już za kilka dni Solaris zakończy prace nad dwoma pierwszymi składami Tramino dla Olsztyna. Pierwszy z nich pojedzie na testy do Poznania, a drugi trafi do stolicy Warmii. Docelowo Solaris ma wyprodukować piętnaście składów w kolorze stalowo-limonkowym, nowym kolorze miejskim Olsztyna.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/57674/pier ... otowe.html
Orzech
Olsztyński tramwaj miałby jeździć w ringu

Olsztyńscy urzędnicy zaproponowali wstępny zarys tego, jak widzą rozbudowę linii tramwajowych w mieście. Według planów, tramwaj miałby zostać przedłużony po stronie wschodniej Olsztyna i utworzyć ring. W zależności od przychylności Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz wysokości dotacji unijnej, mogłyby zostać także zrealizowane inwestycje uzupełniające.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/57534/olsz ... ringu.html
Orzech
Budowa olsztyńskiego tramwaju (zdjęcia - cz. 1)

Prawie 11 km torów tramwajowych musi powstać w Olsztynie do końca października. Taki jest termin rozliczenia dofinansowania unijnego. Łatwo policzyć, że do planowanego końca inwestycji pozostało już tylko sześć miesięcy. Nic dziwnego, że na budowie praca wre – i w weekendy, i w święta, a także po godzinach. Zapraszamy na fotorelację z postępów prac na ulicach Witosa, Płoskiego, Sikorskiego i Tuwima.

Więcej + ZDJĘCIA: http://www.rynek-kolejowy.pl/57351/budo ... _cz_1.html
Orzech
Cięcia planów tramwajowych w Olsztynie

Jeszcze nie zakończyły się prace przy obecnej sieci tramwajowej, a miasto już planuje dalszą jego rozbudowę. Do tego weryfikuje swoje wcześniejsze założenia, gdyż mogą one okazać się mało opłacalne.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/56231/ciec ... tynie.html
R77
Olsztyńska zajezdnia tramwajowa rośnie w oczach

Minął już rok od podpisania umowy na projekt i budowę zajezdni dla powstającej sieci tramwajowej w Olsztynie. Prace budowlane, prowadzone przez Budimex i KZN Rail, znajdują się na półmetku. W wakacje obiekt przyjmie pierwsze Tramino, które produkuje teraz Solaris.

http://www.rynek-kolejowy.pl/55694/olsz ... czach.html
Orzech
Olsztyn: Tramwaj niekoniecznie zwany pożądaniem

Budowa tramwaju w Olsztynie wywołuje wiele emocji wśród mieszkańców tego miasta. Niekiedy nazywana jest np. „pomnikiem pychy” obecnych władz Olsztyna. Czy słusznie?

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/54315/olsz ... aniem.html
R77
Balzola, Torpol i Strabag z ofertami na linię tramwajową

Konsorcjum spółek z hiszpańskiej grupy Balzola, Torpol oraz Strabag złożyły oferty w przetargu na budowę odnogi linii tramwajowej do Wysokiej Bramy w Olsztynie.

http://budownictwo.wnp.pl/balzola-torpo ... 1_0_0.html
Orzech
Olsztyn: Można podpisywać umowę z Torpolem na odcinek tramwaju

W przyszłym tygodniu Olsztyn chce podpisać umowę z Torpolem na odcinek linii tramwajowej w ramach powstającej nowej sieci tramwajowej. Wykonawca będzie miał 400 dni na zrealizowanie prac.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/53950/olsz ... mwaju.html
Orzech
Linia tramwajowa w Olsztynie będzie krótsza

Dokładnie chodzi o sporny kawałek ostatniego odcinka, który miał kończyć się tuż przy Wysokiej Bramie na placu Jedności Słowiańskiej. Wojewódzka Konserwator Zabytków Barbara Zalewska domagała się w tym miejscu badań archeologicznych, na co potrzebny jest czas, którego miasto w tej chwili już nie ma.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/53968/lini ... otsza.html
Orzech
Wyścig z czasem w Olsztynie. Rusza drugie podejście do budowy linii tramwajowej

Więcej: http://forsal.pl/artykuly/819891,wyscig ... jowej.html
Orzech
W Olsztynie ruszyła budowa linii tramwajowej

W poniedziałek rozpoczęły się prace przy budowie pierwszego odcinka linii tramwajowej w Olsztynie, w ciągu tygodnia roboty ruszą na kolejnych ulicach prowadzących do tzw. sypialnianych dzielnic miasta. Budowlańcy przygotowują objazdy, m.in. przez poligon.

Więcej: http://budownictwo.wnp.pl/w-olsztynie-r ... 1_0_0.html
Orzech
Olsztyn rusza z tramwajem do przodu

Niedługo ruszy budowa najdłuższego, 6-kilometrowego odcinka linii tramwajowej w Olsztynie – z Jarot do Obiegowej, z odnogą do Kortowa. Miasto podpisało właśnie umowę ze Skanską. Wykonawca będzie musiał zrealizować inwestycję do września 2015 r.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/53620/olsz ... przodu.htm
Orzech
Olsztyn: Bliżej podpisania umowy na najważniejszą część trasy tramwaju

Już niedługo Olsztyn będzie mógł podpisać umowę na budowę południowego odcinka linii tramwajowej – z Jarot do Obiegowej, z odnogą do Kortowa. To najdłuższy fragment budowanej z problemami trasy tramwajowej. Budowniczowie będą musieli sprężyć się z pracami, by miasto nie utraciło dofinansowania unijnego.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/53432/olsz ... mwaju.html
Orzech
Kiedy ruszy produkcja Tramino dla Olsztyna?

W zakładach Solarisa trwa jeszcze produkcja Tramino dla Brunszwiku w Niemczech. Niebawem jednak zaczną powstawać pojazdy dla budowanej sieci tramwajowej w Olsztynie. – Już w połowie lipca zbudujemy pierwsze pudło oraz wózek, które będą przechodziły testy wytrzymałościowe – mówi Paweł Stankiewicz z Solarisa. Zasadnicza produkcja ma ruszyć na jesieni.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/53187/kied ... ztyna.html
Orzech
Gmina Olsztyn podpisała umowę z konsorcjum firm Budimex (lider, 84,6 proc. udziałów) i KZN Rail na zaprojektowanie i budowę nowej zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej.

Jej wartość wynosi 72,2 mln złotych netto. Cała zajezdnia zostanie wykonana w ciągu 18 miesięcy w systemie „zaprojektuj i zbuduj” - czytamy na portalu wnp.pl


pokaz-artykul.png
REKLAMA