[Olsztyn] Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego

REKLAMA
inwestorMiasto Olsztyn
realizacjaIV kw. 2013
wykonawcaFCC Construction

O inwestycji [Olsztyn] Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego

Historia projektu pn. „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie” zaczęła się w 2006 r. W marcu 2006 roku ukazał się projekt Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, w którym jedno z działań przewidywało realizację projektów z zakresu transportu publicznego w pięciu miastach wojewódzkich Polski Wschodniej. Do realizacji przewidziano inwestycje z zakresu zintegrowanych systemów transportu miejskiego bezpośrednio przyczyniających się do poprawy jakości życia, podnoszenia wizerunku regionu oraz wpływania na zwiększenie możliwości rozwojowych miasta. W czerwcu 2006 r. Urząd Miasta Olsztyn zlecił opracowanie dwóch dokumentów: „Przegląd strategiczny wdrażania polityki transportowej w Olsztynie i Raport dla potrzeb zdefiniowania projektów rozwojowych“ oraz „Badanie zachowań i preferencji komunikacyjnych mieszkańców Olsztyna“. W sierpniu 2006 r. Gmina Olsztyn zgłosiła pięć projektów do Planu Inwestycyjnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, w tym projekt pn. „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie“, które w grudniu 2006 r. zostały zaakceptowane przez Komitet Rady Ministrów. W marcu 2007 r. zostało zlecone opracowanie „Studium rozwoju transportu publicznego w Olsztynie wraz z analizą racjonalności wprowadzenia transportu szynowego“, które zostało wykonane w październiku tego samego roku. W ramach tego opracowania rozważano wiele opcji, przede wszystkim warianty: autobusowy, trolejbusowy i tramwajowy. W wyniku przeprowadzonych analiz stwierdzono, że warianty autobusowy i tramwajowy spełniają wymogi projektu i spośród nich miał być wybrany wariant ostateczny na podstawie kryteriów oraz ostatecznych zasad przyznawania wsparcia projektów w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.
Napisz komentarz
R77
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 49741.html
Orzech
Drugi Tramino na szynach w Olsztynie (zdjęcia z wkolejania)

Już bez wielkiej fety, jaka miała miejsce podczas przyjazdu pierwszego składu, tramwaj nr 3 - który przyjechał do Olsztyna jako drugi – stanął obok brata w zajezdni tramwajowej. Po godzinie siódmej rano rozpoczęło się wkolejanie Tramino. Za około tydzień dołączy do grupy kolejny limonkowo-stalowy tramwaj od Solarisa.

Więcej + ZDJĘCIA: http://www.rynek-kolejowy.pl/58216/drug ... jania.html
Orzech
Najszerszy tramwaj w Polsce – Tramino Olsztyn – zaprezentowany:

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/58141/najs ... owany.html
Orzech
http://forsal.pl/galerie/878466,zdjecie ... ztyna.html
R77
Tramwaj w Olsztynie będzie później?

Trzech wykonawców inwestycji tramwajowej złożyło do Urzędu Miasta w Olsztynie wnioski o przedłużenie terminu zakończenia robót. Czy to oznacza, że cała inwestycja nie zakończy się – tak jak planowano – 31 października?

http://www.rynek-kolejowy.pl/57943/tram ... zniej.html
Orzech
Pierwsze Tramino Olsztyn już (prawie) gotowe

Już za kilka dni Solaris zakończy prace nad dwoma pierwszymi składami Tramino dla Olsztyna. Pierwszy z nich pojedzie na testy do Poznania, a drugi trafi do stolicy Warmii. Docelowo Solaris ma wyprodukować piętnaście składów w kolorze stalowo-limonkowym, nowym kolorze miejskim Olsztyna.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/57674/pier ... otowe.html
REKLAMA