Ostatnie prace wykończeniowe, rozruchy i odbiory nowego, krytego basenu na Miedzyniu w Bydgoszczy ALSTAL Grupa Budowlana

Ostatnie prace wykończeniowe, rozruchy i odbiory nowego, krytego basenu na Miedzyniu w Bydgoszczy

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Na bydgoskim Miedzyniu, jako generalny wykonawca ALSTAL Grupa Budowlana, realizuje projekt budowy krytego basenu. Nowopowstający obiekt został połączony z gmachem Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, rozruchy próbne wykonanych instalacji i czynności odbiorowe.

W ramach inwestycji w Bydgoszczy na osiedlu Miedzyń powstał nowoczesny kryty basen, z którego korzystać będą zarówno uczniowie szkoły, jak i lokalna społeczność. Obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku o wszystkich stopniach sprawności. Dodatkowo zagospodarowany zostanie teren wokół obiektu. Wartość kontraktu to ponad 20 mln zł.

– Aktualnie trwają prace związane z montażem elementów wyposażenia budynku, które są już na ukończeniu – mówi Marcin Tryka, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana. – Zakończyliśmy także budowę placu zabaw, który zlokalizowany jest w sąsiedztwie budynku basenowego. W ramach kontraktu, zostały również wykonane drogi dojazdowe i miejsca postojowe oraz zagospodarowano okoliczne tereny zielone.

ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana
REKLAMA

W ramach inwestycji na bydgoskim Miedzyniu powstał basen sportowy ze stali nierdzewnej o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra, które wyposażone są w różne atrakcje m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia.

– Nasze prace zmierzają ku końcowi. Aktualnie trwają prace porządkowe, a także próbne rozruchy zamontowanych instalacji, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko zostało wykonane w prawidłowy sposób. Dodatkowo przygotowujemy się do przeprowadzenia czynności odbiorowych z Inwestorem – dodaje Marcin Tryka z ALSTAL.

ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana

Źródło: ALSTAL Grupa Budowlana

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA