Panattoni rozbudowuje centrum dystrybucyjne ORBICO Supply pod WarszawąPanattoni

Panattoni rozbudowuje centrum dystrybucyjne ORBICO Supply pod Warszawą

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozwija centrum dystrybucyjne ORBICO Supply – operatora logistycznego działającego w ramach grupy Orbico Polska, dystrybuującej ponad 50 światowych marek. Docelowo obiekt BTS w Teresinie osiągnie 38 000 mkw.

Orbico Polska jest wiodącym dystrybutorem ponad 50 światowych marek, w tym m.in. Braun, Converse, Lavazza, Oral-B, Vizir, Pampers, Gillette, Dr. Martens, czy Pringels. Kluczową inwestycją firmy w centralnej Europie jest centrum logistyczne w Teresinie pod Warszawą. Powierzchnia realizowana przez Panattoni w formule BTS (build-to-suit) pozwoli na obsługę rosnącego wolumenu dystrybucyjnego oraz rozwój usług ORBICO Supply jako operatora 3PL dla klientów zewnętrznych. W ramach obiektu magazynowane będą produkty z segmentów FMCG, kosmetycznego, beauty oraz odzieży i obuwia – łącznie ponad 48 000 palet – a lokalizacja w centrum Europy pozwoli dotrzeć do niemal wszystkich rynków Unii Europejskiej.

– Inwestycja ORBICO Supply w Teresinie to kolejny dowód na to, jak atrakcyjny jest rynek warszawski dla międzynarodowej dystrybucji. Realizacja dotychczasowej powierzchni potwierdziła, że Panattoni doskonale rozumie potrzeby firmy, a skonsolidowanie operacji w ramach jednej, nowej przestrzeni potwierdza jak ogromny potencjał drzemie w naszych obiektach. Cieszymy się, że po raz kolejny firma logistyczna rozwijając swoją ofertę stawia na Panattoni – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

W ramach nowej powierzchni Panattoni przygotuje szereg rozwiązań uszytych na miarę ORBICO Supply. Deweloper m.in. dostosuje nową przestrzeń pod częściową automatyzację – w obiekcie zastosowane będą regały typu Shuttle oraz wózki typu AGV (Automated Guided Vehicle). Ponadto najemca korzystać będzie ze strefy VAS (Value-Added Services). W istniejącym budynku Panattoni przygotowało również ponad 1000 mkw. powierzchni, na której znajdują się nowoczesne biura.

REKLAMA

– Rozbudowa naszego głównego centrum dystrybucyjnego w Teresinie jest kluczowym elementem realizowanej strategii wzrostu Orbico Supply w Polsce oraz w Europie. Dbanie o równomierny rozwój naszych zdolności logistycznych zarówno w obszarze składowania i transportu, jak też inwestycji w technologię oraz budowaniu kompetencji pracowników, pozwala na stałe zwiększanie wolumenu realizowanych operacji przy jednoczesnej dbałości o koszty i zachowaniu wysokich standardów jakościowych oczekiwanych przez naszych wewnętrznych i zewnętrznych klientów – podkreśla Piotr Sędziak, Orbico Group Supply Director.

Panattoni

BTS Orbico Supply położony jest w gminie Teresin w sąsiedztwie drogi krajowej nr 92, z dobrym dojazdem do autostrady A2, biegnącej m.in. do Łodzi, Poznania czy Berlina. Lokalizacja zapewnia również doskonałe połączenie z Warszawą, co znacząco ułatwia pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA