Rossmann rozbudowuje dwa centra dystrybucyjne w PolsceMateriały prasowe

Rossmann rozbudowuje dwa centra dystrybucyjne w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Commercecon rozbudowuje dwa centra dystrybucyjne firmy Rossmann w Polsce. Inwestycje w Grudziądzu i Pyskowicach zyskają dodatkową powierzchnię magazynową.

Centrum dystrybucyjne Rossmann w Grudziądzu zostało otwarte w lutym 2012 r. i było drugim magazynem firmy w Polsce. Łączna powierzchnia obiektu wyniosła 25 tys. mkw., a zatrudnienie znalazło w nim około 100 osób.

– Po 10 latach funkcjonowania grudziądzkiego magazynu przyszedł czas na jego rozbudowę. Inwestycja związana jest ze stale rosnącą liczbą naszych sklepów w Polsce – informuje Agata Nowakowska, rzecznik prasowy firmy Rossmann.

– Dotychczasowa powierzchnia magazynu powiększy się o ponad 11 tys. mkw. Dzięki kolejnej inwestycji naszego Klienta, powstaną w Grudziądzu nowe miejsca pracy. Dlatego obok potrzebnej przestrzeni magazynowej, zadbamy także o większą powierzchnię biurową oraz socjalną – mówi Łukasz Leporowski, kierownik budowy Commercecon odpowiedzialny za realizację projektu.

REKLAMA

W tym samym czasie generalny wykonawca rozbudowuje centrum dystrybucyjne swojego Klienta w Pyskowicach w województwie śląskim. Istniejący tu kompleks o powierzchni 26 tys. mkw. zyska prawie 17 tys. nowej przestrzeni magazynowej, której towarzyszyć będzie jednokondygnacyjne biuro o powierzchni 1 tys. mkw.

Obie inwestycje mają zostać oddane do użytkowania w I kwartale przyszłego roku.

To nie pierwsza realizacja Commercecon dla firmy Rossmann. Współpraca trwa nieprzerwanie od 2017 roku, kiedy inwestor powierzył ekspertom z Commercecon pierwszy projekt – wykonanie kompletnego poszycia dachu o powierzchni 4,5 tys. mkw. wraz z obudową ścian magazynu wysokiego składowania o wys. 43 m, zlokalizowanego w Centrum Dystrybucji klienta w Łodzi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA