Rockcastle kupuje Centrum Handlowe Platan w Zabrzu

Rockcastle kupuje Centrum Handlowe Platan w Zabrzu

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Rockcastle Global Real Estate nabyła od firmy TRIUVA Centrum Handlowe Platan o łącznej powierzchni 25 336 mkw. zlokalizowane w Zabrzu, na terenie konurbacji górnośląskiej. Wartość transakcji wyniosła 51,8 mln euro.
Platan to nowoczesne centrum handlowe oferujące 25 336 mkw. powierzchni najmu brutto (GLA). Znajduje się w nim 75 lokali handlowych, w tym hipermarket i wiele sklepów odzieżowych i obuwniczych, a także punkty usługowe i gastronomiczne. Kluczowi najemcy to: Auchan, Go Sport, elektromarket RTV Euro AGD, Carry, CCC, Grupa LPP (Reserved, House, Cropp, Sinsay), Deichmann, Rossmann, Sephora, Centro i Vision Express. Centrum Handlowe Platan zostało otwarte w 2003 r. i jest niemal w całości wynajęte. Jego atutami są prosty plan galerii, atrakcyjny skład najemców i duży bezpłatny parking. Wraz z pobliskim parkiem handlowym stanowi ważne centrum zakupowe, które przyciąga ok. 4 mln odwiedzających rocznie. W zasięgu oddziaływania Centrum Handlowego Platan, czyli w promieniu 20 minut jazdy samochodem, znajduje się ok. 914 000 mieszkańców.
Przy transakcji firmie Rockcastle doradzały firmy Cushman & Wakefield, Weil, Gotshal & Manges oraz CMT. Sprzedającego reprezentowały firmy JLL, Linklaters i Arcadis.
REKLAMA
Spiro Noussis, Dyrektor Generalny Rockcastle Global Real Estate, powiedział: „Centrum Handlowe Platan ma świetną lokalizację, wielu atrakcyjnych i kluczowych najemców oraz duży hipermarket, czyli solidne fundamenty do dalszego wzrostu i rozwoju. Bardzo się cieszymy, że centrum to weszło w skład naszego rozbudowywanego portfela nieruchomości handlowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonania tej znaczącej inwestycji w Zabrzu. Dzięki zawartej transakcji w portfelu naszej firmy znajdują się już cztery istniejące centra handlowe oraz dwa powstające obiekty. Rockcastle aktywnie poszukuje kolejnych okazji inwestycyjnych na rynku handlowym w Polsce, które chcielibyśmy zrealizować w 2016 roku”.
James Chapman, Partner i dyrektor działu rynków kapitałowych w Europie Środkowej w firmie Cushman & Wakefield, powiedział: „Jest to kolejna duża transakcja na polskim rynku nieruchomości handlowych i świadczy o coraz większym zainteresowaniu inwestycjami strategicznymi w długiej perspektywie w tym segmencie. Ze względu na prognozowane zwiększenie wydatków konsumenckich Polska może odnotować w przyszłości najszybsze tempo wzrostu przychodów z czynszów. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy doradzać firmie Rockcastle przy zakupie tej galerii handlowej w centrum Zabrza, która z pewnością zyska na tych pozytywnych trendach”.
Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL, powiedziała: „To dla nas zaszczyt, że uczestniczyliśmy w sprzedaży Centrum Handlowego Platan w Zabrzu w imieniu firmy Triuva (poprzednio IVG). Polska nadal przyciąga najemców i deweloperów, a także inwestorów. Ponadto w najbliższych latach należy oczekiwać dalszego wzrostu aktywności inwestycyjnej wraz z oddawaniem do użytku kolejnych obiektów handlowych”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA