Bonarka City Center sprzedanafot. Kajtman

Bonarka City Center sprzedana

Kraków
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Rockcastle Global Real Estate, spółka specjalizującą się w centrach handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej, sfinalizowała transakcję przejęcia Bonarka City Center w Krakowie, o wartości 361 mln euro od TriGranit (TPG). Inwestorowi doradzał Savills.
"Jesteśmy dumni, mogąc reprezentować Rockcastle w nabyciu tej największej na krakowskim rynku inwestycji handlowej. Gratulujemy im przejęcia jednego z kluczowych centrów handlowych w naszym kraju, które od otwarcia w 2009 roku notuje regularne wzrosty. Będzie to najprawdopodobniej największa pojedyncza transakcja inwestycyjna na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w tym roku" – mówi Michał Ćwikliński, dyrektor zarządzający i dyrektor Działu Doradztwa Inwestycyjnego Savills.
"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dodać Bonarka City Center na naszego portfela nieruchomości handlowych premium w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego dominujący rozmiar, strategiczne położenie w Krakowie i znaczący potencjał wzrostu sprawiają, że idealnie wpisuje się w naszą strategię długoterminową. Rockcastle wciąż ma zdolność finansową do nabywania kluczowych centrów handlowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej” – komentuje Spiro Noussis, CEO Rockcastle. 
REKLAMA
To nie pierwsza transakcja przy której Savills reprezentował Rockcastle Global Real Estate od momentu wejścia inwestora na nasz rynek. Poprzednie transakcje południowoafrykańskiego inwestora, w których doradzał Zespół Doradztwa Inwestycyjnego Savills to zakup Galerii Solaris oraz centrów handlowych Karolinka i Pogoria. To też kolejny sukces zespołu Savills, który w 2016 r. doradzał w wartych łącznie 1,1 bln euro transakcjach inwestycyjnych na rynku nieruchomości handlowych w Polsce.  
Centrum handlowe Bonarka City Center o powierzchni 91 000 m kw. zostało otwarte w listopadzie 2009 r. Inwestycja zlokalizowana jest w Krakowie, w dzielnicy Podgórze, pomiędzy ulicami Kamieńskiego i Puszkarskiej. W skład centrum wchodzi 270 punktów handlowych, ponad 30 restauracji i 3 200 bezpłatnych miejsc parkingowych. Do kluczowych najemców należą: market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin oraz megaplex Cinema City, a także Peek & Cloppenburg, Zara, H&M, Reserved.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA