Primark planuje otwarcie sklepu w Krakowieźródło: Materiały prasowe

Primark planuje otwarcie sklepu w Krakowie

REKLAMA
Znana, międzynarodowa marka odzieżowa Primark zapowiedziała we wtorek, 25 maja otwarcie kolejnego sklepu w Polsce, który powstanie w centrum handlowym Bonarka City Center, którego właścicielem jest Nepi Rockcastle i będzie to pierwszy sklep Primark w Krakowie.
 Po świetnej reakcji, z jaką spotkało się otwarcie naszych sklepów w Warszawie i Poznaniu, z przyjemnością ogłaszamy plany dotyczące naszego sklepu w Krakowie – mówi Maciej Podwojski, Primark Area Manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy.  Cieszymy się także, że udało nam się znaleźć tak wspaniałą lokalizację w stolicy Małopolski i zaoferować mieszkańcom Krakowa unikalne doświadczenie zakupowe oraz nowe miejsca pracy  podkreśla.
Na 3800 mkw. powierzchni handlowej rozłożonej na dwóch piętrach, klienci w Krakowie będą mogli kupić słynny asortyment Primark, w tym ubrania z kolekcji zgodnych z najnowszymi sezonowymi trendami, dobra codziennego użytku, artykuły z oferty licencyjnej oraz rosnącą gamę produktów Primark wykonanych z materiałów zrównoważonych, organicznych oraz pochodzących z recyklingu pod marką Primark Cares. Pracę w sklepie w Krakowie znajdzie około 250 osób.
 Pozyskanie tak znaczącej sieci handlowej, zarówno pod względem powierzchni, jak i prestiżu, jest dla Bonarki wydarzeniem o strategicznym znaczeniu – uważa Przemysław Wasiluk, Operations Asset Manager w NEPI Rockcastle.  Da nam kolejną przewagę konkurencyjną na rynku regionalnym. Nowy sklep będzie doskonale wpisywał się w odnowioną, ultranowoczesną przestrzeń Bonarki  dodaje.
REKLAMA
Primark wkrótce rozpocznie rekrutację pracowników na różne stanowiska w sklepie, w tym kierownicze, a także doradców klienta, pracowników magazynu oraz kas i na stanowiska związane z visual merchandisingiem. Na razie nie wiadomo, kiedy sklep ruszy.
W zeszłym roku sieć otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce  w Galerii Młociny w Warszawie. Drugi sklep marki ruszył na początku maja w Poznaniu (Galeria Posnania). Firma ogłosiła również plany otwarcia sklepu w Katowicach w 2022 r.
Marka Primark

Firma założona w 1969 roku posiada aktualnie ponad 380 sklepów w 11 krajach europejskich (w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Austrii, Włoszech i Słowenii) oraz w Stanach Zjednoczonych. Primark zatrudnia ponad 70 tys. osób.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA