Biuro szyte na miarę

Biuro szyte na miarę

Kraków
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej w wielu przypadkach wiąże się także z wynajęciem odpowiedniej powierzchni, która będzie w stanie zaspokoić oczekiwania zarówno pracowników jak i klientów. Bardzo często znalezienie odpowiedniego biura dla firmy, okazuje się dużym problemem.


Biura w mieszkaniach zanikają

Przedsiębiorcy, którzy pragną wynająć powierzchnię biurową, która będzie zgodna z profilem firmy, decydują się na szukanie biura w mieszkaniu. Są przekonani, że ilość ofert na rynku jest na tyle wystarczająca, że na pewno znajdą powierzchnię sprofilowaną pod wcześniej przyjęte kryteria. To twierdzenie okazuje się bardzo mylne.


Okazuje się bowiem, że ilość mieszkań komercyjnych w naszym kraju stanowi zaledwie 4 procent całego rynku. Dla porównania u naszych zachodnich sąsiadów ilość tego typu powierzchni stanowi około 50 procent. Polski rynek nieruchomości komercyjnych opanowały biurowce, nie ma się czemu dziwić, ponieważ deweloper budujący powierzchnie biurowe na sprzedaż płaci zaledwie 4,41 procent wszystkich podatków od nieruchomości.


Biuro pod siebie

Polskę w ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się ogromna ilość biurowców. Wg JLL w tym roku oddana zostanie rekordowa ilość powierzchni biurowych. Prym w tej kwestii oczywiście wiedzie Warszawa, w której pojawi się 350 tys. m kw. Ogromna ilość pojawi się także w Krakowie (100 tys. m kw.)

REKLAMA


Jak jednak ma odnaleźć się w tej kwestii główny zainteresowany, czyli potencjalny wynajmujący?


Wielu przedsiębiorców uważa, że biurowce nie są w stanie uwydatnić potencjału firmy, że duże, jednolite powierzchnie sprawią, że ich firma stanie się tylko jedną z wielu.


Mało kto jednak wie, że wiele biurowców umożliwia specjalne wykończenie powierzchni, zgodnie z życzeniami swoich klientów. Przykładem jest  biurowiec w G.O. Center w Krakowie, który jest obecnie w trakcie budowy.


– 
G.O. Center to nowoczesny budynek biurowy klasy A, wybudowany przez firmę Grupa Havre  dewelopera, który ma na swoim kącie wiele prestiżowych inwestycji. Jego oryginalny wygląd i ciekawe rozwiązania architektoniczne, technologiczne i funkcjonalne zastosowane w projekcie, zapewniają pełną elastyczność w aranżacji wnętrza i doskonałe środowisko pracy – zaznacza Sabina Jeleniewicz Specjalista ds. Nieruchomości Komercyjnych firmy Emmerson w Krakowie.


Najważniejsze jest, aby wybrać miejsce, które jest atrakcyjne biznesowo zarówno dla klientów jak i partnerów, z którymi prowadzi się interesy. Ważne jest także, aby obiekt znajdował się również w doborowym towarzystwie innych tego typu obiektów, przyciąga to w ten sposób dużo większą ilość interesantów, którzy mogą załatwić wiele swoich spraw w jednym miejscu.


 Lokalizacja, z punktu biznesowego jest bardzo ważną kwestią. Decyduje ona o atrakcyjności zarówno budynku, jak i firmy, która wynajmuje w nim powierzchnię. Budynek G.O.CENTER usytuowany jest przy ulicy Walerego Sławka. Lokalizacja to duży atut obiektu – dzięki niej możliwe jest wygodne i szybkie połączenie ze strategicznymi punktami miasta. Biurowiec znajduje się w otoczeniu innych budynków biurowych oraz w pobliżu największego Centrum Handlowego w Krakowie Bonarka City Center – informuje Sabina Jeleniewicz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA