Pierwszy z wieżowców, które powstają w ramach inwestycji Atal Sky+, osiągnął wysokość konstrukcyjną Materiały prasowe

Pierwszy z wieżowców, które powstają w ramach inwestycji Atal Sky+, osiągnął wysokość konstrukcyjną

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W 14-piętrowym wieżowcu zakończono prace przy konstrukcji dachu. Aktualnie na piętrach stawiane są ściany działowe oraz prowadzone są prace instalacyjne. Trwają również prace przy dwóch innych budynkach (D i E). Na placu budowy pracuje aktualnie ok. 60 osób.

W ramach inwestycji Atal Sky+, w pierwszej kolejności powstają budynki mieszkalne D, E i F, w których znajdzie się 316 apartamentów o powierzchni od 33 do 122 mkw. W drugim etapie wzniosą się dwa 15-kondygnacyjne obiekty B i C, następnie 121 metrowej wysokości wielorodzinny budynek A, będący 35-kondygnacyjną dominantą inwestycji. Budynek będzie najwyższym obiektem mieszkaniowym na Śląsku, jednocześnie jego dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m.

Na parterze budynków zaplanowano przestrzeń o przeznaczeniu handlowo-usługowym, gdzie znajdzie się 9 lokali przeznaczonych na sklepy, usługi i gastronomię. Elewacje budynków utrzymane zostaną w podobnej estetyce, choć każdy będzie posiadał swoje charakterystyczne elementy wyróżniające.

Projekt przewiduje dwukondygnacyjny parking podziemny z licznymi miejscami postojowymi (w tym również stanowiskami rodzinnymi). Zaplanowano także komórki lokatorskie i boksy rowerowe zapewniające dodatkowe miejsce do przechowywania.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Atal Sky+ będzie atrakcyjnym miejscem do życia w Katowicach. Same tereny zewnętrzne w inwestycji Atal Sky+ obejmują powierzchnię ok 1,5 ha. Mieszkania we wszystkich budynkach do 15 kondygnacji będą posiadały loggie, a powyżej 15 kondygnacji powiększone zostaną o dodatkową przestrzeń użytkową. Na parterze budynków C i F zaaranżowane będą ogródki lokatorskie.

Inwestorzy mogą zdecydować się na nowoczesne apartamenty inwestycyjne, jak i przestronne mieszkania. O bezpieczeństwo mieszkańców zadba ochrona oraz całodobowy monitoring. Na kondygnacjach podziemnych rozlokowane zostaną miejsca parkingowe, komórki lokatorskie oraz boksy na rowery.

Na dachach budynków zaprojektowano system „zielonych dachów” odprowadzających wodę opadową, co sprawi, że Atal Sky+ będzie ekologicznym miejscem do życia w centrum Katowic. Zatroszczono się również o infrastrukturę osiedla, by ta odpowiadała potrzebom osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi.

HRA Architekci
HRA Architekci
REKLAMA
HRA Architekci

– ATAL SKY+ to unikatowy projekt powstający w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w aglomeracji śląskiej – w samym sercu Katowic, z wygodnym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Kompleks wpisuje się w trend tworzenia miastotwórczych i wielofunkcyjnych kwartałów oferujących wyjątkowe miejsce do życia. Przyszli lokatorzy wszystko, co ważne będą mieli w najbliższej okolicy. Pracując nad koncepcją tego projektu postawiliśmy na ponadczasową miejską architekturę. Inwestycję wyróżnia licząca ponad 121 metrów wieża, ale także wysoka jakość budynków i towarzyszącej im przestrzeni społecznej, którą tworzy ponad hektarowy zielony i rekreacyjny teren. Nowoczesne technologie, funkcjonalne i wysokokomfortowe rozwiązania oraz niezwykła lokalizacja przyciągną do ATAL SKY+ inwestorów i mieszkańców – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL S.A.

Różnorodne funkcje w ATAL SKY+ zostały zaprojektowane tak, aby wzajemnie się wspierały i w efekcie stworzyły tętniący życiem fragment miasta. Kompleks zostanie uzupełniony o przestrzeń odpoczynku i rekreacji – alejki, chodniki, zieleń z małą architekturą. Niskie krawężniki, szerokie korytarze, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwiające poruszanie się w obrębie osiedla sprawią, że inwestycja zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodzin z dziećmi i osób starszych.

HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci

Planowany termin oddania pierwszej części ATAL SKY+ to II kw. 2024 roku. Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada pracownia HRA Architekci Sp. z o.o., specjalizująca się w miastotwórczych projektach realizujących funkcje biurowe i mieszkaniowe.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
gawroński(gość)
nie da się ukryć że ten deweloper bardzo szybko buduje swoje osiedla, mam okazję już kolejne widzieć w mieście no i robi wrażenie faktycznie
REKLAMA