DODAJ

Politechnika Wrocławska stawia na badania. Szykuje się do rozbudowy kampusu na Przedmieściu Oławskim

Oświata / Wrocław
Politechnika Wrocławska stawia na
Mariusz Bartodziej
2018-12-17 09:08:05
Uczelnia otrzymała od miasta ponad hektarowy teren przy ulicy Na Grobli w październiku. Pierwsze prace budowlane zamierza rozpocząć za rok. Najpierw musi uzyskać niezbędne decyzje.

Magistrat wszczął 13 listopada postępowanie, na wniosek Politechniki Wrocławskiej, w sprawie zagospodarowania działki nr 4/13 przy ul. Na Grobli. Chodzi o rozbudowę z nadbudową budynku "A" z przeznaczeniem na budynek administracyjno-biurowy oraz o budowę obiektu usługowo-administracyjnego "B" wraz ze zjazdem z drogi publicznej.

UM Wrocławia


W planach jest przebudowa wnętrza pod potrzeby przyszłego użytkownika oraz remont wejścia głównego. W budynku znajdzie się siedziba Działu Spraw Międzynarodowych, który obecnie mieści się w gmachu głównym (A-1) – mówi nam Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Dodaje, że więcej informacji będą w stanie udzielić, gdy uzyskają niezbędne decyzje.

Działkę o powierzchni 1,45 ha uczelnia otrzymała od miasta – tak jak nieruchomości przy ul. Hoene-Wrońskiego i Wybrzeże Wyspiańskiego. W zamian przekazała ma m.in. przedszkole oraz teren pod Aleję Wielkiej Wyspy. O szczegółach transakcji i planach PWr pisaliśmy w październiku.

fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


Politechnika stawia też na sport

Politechnika planuje również budowę nowego centrum sportowego. Za realizację dwóch z planowanych trzech budynków zapłaci ponad 40 mln zło 13 mln zł więcej, niż zamierzała. O wyborze wykonawcy donosiliśmy w ubiegłym tygodniu.

Materiały inwestora