BIK planuje wybudować prawie 50 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej

BIK planuje wybudować prawie 50 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Deweloper nieruchomości magazynowych Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. na posiadanych gruntach zamierza wybudować ok. 50 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oznaczać to będzie podwojenie działalności w tej części biznesu.


Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK S.A.) planuje rozbudować posiadane Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu o kolejne 30 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Centrum ma docelową powierzchnię wynajmu na poziomie 65 tys. mkw. Z tego zrealizowana i wynajęta jest aktualnie ponad połowa. Kolejne 20 tys. mkw. powierzchni magazynowej powstanie w nowym parku logistycznym Kraków III, w pobliżu węzła autostrady A4 w Szarowie (30 km na południowy wschód od Krakowa).


– „Oba grunty są przygotowane do rozpoczęcia inwestycji. Prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Po zawarciu umowy realizacja inwestycji zajmie około 12 miesięcy. Wykorzystanie posiadanego potencjału do rozwoju zapewni nam podwojenie wielkości wynajmowanej powierzchni magazynowej. Tym samym umocnimy naszą pozycję na rynku krakowskim i śląskim”
– stwierdził Mirosław Koszany, Prezes Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

REKLAMA


– „Na rynku widoczne jest rosnące zainteresowanie inwestorów najmem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Region krakowski jest lokalnym rynkiem z ograniczoną podażą obiektów magazynowych ze względu na niewielką ilość atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych. Dlatego spodziewamy się, że nasza oferta spotka się z dużym zainteresowaniem najemców. Z kolei w przypadku rozbudowywanego kompleksu budynków magazynowych w Sosnowcu jesteśmy bardzo elastyczni oferując powierzchnie magazynowe już od 800-900 mkw.” – dodał Mirosław Koszany.

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest właścicielem i zarządza obecnie trzema centrami logistycznymi: Kraków I, Kraków II i Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu. W ramach tych parków najemcy korzystają z ponad 52 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dotychczas Spółka zrealizowała obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 85 tys. mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA