[Polska] Czasu na zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2015 coraz mniej

[Polska] Czasu na zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2015 coraz mniej

gutpr
REKLAMA
Rywalizacja o tytuł Fasady Roku wkracza w decydującą fazę! Inwestorzy, architekci, wykonawcy, zarządcy nieruchomości, którzy w 2015 roku zdecydowali się na wykończenie elewacji kompletną technologią Baumit, już tylko do 31 grudnia 2015 mogą zgłaszać swoje tegoroczne realizacje do wyścigu o laury na poziomie krajowym oraz prawo startu w międzynarodowej odsłonie plebiscytu. O tym, kto zwycięży i otrzyma przepustkę do Baumit Life Challenge dowiemy się już wkrótce.

Konkurs Fasada Roku już od 9 lat przyciąga uwagę świata architektury, wykonawców, inwestorów oraz zarządców nieruchomości. Tegoroczna edycja nie będzie wyjątkiem. Na niespełna miesiąc przed zamknięciem listy zgłoszeń w stawce projektów walczących o końcowe zwycięstwo jest już przeszło setka obiektów.  Wzorem ubiegłego roku elewacje wykończone kompletną technologią Baumit rywalizują w 5 kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Budynek po renowacji”. Zakwalifikowane realizacje prezentowane są na stronie www.fasadaroku.pl.

Jest konkurs, są nagrody

Batalia w każdej kategorii konkursowej toczy się o tytuł Fasady Roku 2015 i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Dodatkowym bonusem dla obiektów zwycięskich jest automatyczna kwalifikacja do międzynarodowej odsłony plebiscytu, stwarzająca okazję zaprezentowania swoich możliwości również poza granicami kraju. Przypominając, kwalifikację do Life Challenge otrzymują zwycięzcy krajowych konkursów Fasada Roku 2014 i 2015 oraz po 4 inne obiekty z każdej kategorii, które wyróżniają się ciekawą struktura oraz kolorystyką. Premierowa edycja zmagań o tytuł Europejskiej Fasady Roku, mająca swój finał w Wiedniu w 2014 roku,  przyniosła ogromny sukces projektom z Polski. Zarówno wielorodzinna zabudowa mieszkalna z Poznania (ul. Inflancka) zaprojektowana przez Przedsiębiorstwo ARI Sp. z o.o., jak również jednorodzinny budynek mieszkalny z Jastrzębia (ul. Ptaków Leśnych) autorstwa pracowni Formo 3 Maciej Beczak dotarły wówczas do ścisłego finału, w którym spotykają się tylko najlepsi. Czy tym razem polska architektura zostanie doceniona przez międzynarodowe Jury? Przekonamy się o tym w połowie przyszłego roku. Polskę w obradach na poziomie Life Challenge reprezentować będzie Piotr Kostka, Prezes Poznańskiego Oddziału SARP, współprowadzący pracownię „Kostka & Kurka Architekci”. Wielka Gala Finałowa Baumit Life Challenge Awards odbędzie się 2 czerwca 2016 roku w Madrycie.
Nadchodzący koniec roku to jednocześnie zamknięcie etapu przyjmowania zgłoszeń do plebiscytu Fasada Roku 2015. Kto zwycięży i otrzyma bilet do międzynarodowej sławy? Na to pytanie poznamy odpowiedź już niebawem. Jury zbierze się w lutym 2016 r., by wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne. Oficjalne wyniki obrad poznamy do końca marca. Swój głos będą mieli również Internauci, którzy do 31 stycznia 2016 r. mogą typować swoich faworytów za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu. Projekty, które w swoich kategoriach zdobędą największe poparcie otrzymają specjalne „Wyróżnienie Internautów” a osoba, której minimum trzy typy pokryją się ze zwycięzcami wybranymi przez Jury konkursu, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.
– „Jednego możemy być pewni, Jurorzy po raz kolejny nie będą mieli łatwego zadania. Rywalizacja o miano Fasady Roku z każdą kolejną edycją staje na coraz wyższym poziomie, o czym świadczą przemyślane w szczegółach, innowacyjne projekty zgłaszane do konkursu. Już teraz, na kilka tygodni przed upływem terminu przyjmowania zgłoszeń, wśród pretendentów do głównej nagrody nie brakuje ciekawych fasad stworzonych z dużą fantazją, rzemieślniczą zręcznością i kreatywnym wykorzystaniem koloru oraz struktury” – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...