Czy ceny mieszkań deweloperskich rosną

Czy ceny mieszkań deweloperskich rosną

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Czy w tym roku zmieniły się ceny nowych mieszkań? Czy deweloperzy podnieśli stawki ofertowe? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.Ceny mieszkań, z okresowymi wahaniami, pozostają na stabilnym poziomie od 2013 roku. Rok 2016 szczególnie pod tym względem się nie różni. Podobnie jest też w przypadku naszych inwestycji. Jeśli występują zmiany nie są znaczące i najczęściej wynikają ze strategii sprzedaży. Obniżki cen spowodowane są np. wprowadzeniem ograniczonej promocji, a podwyżki stawek zdarzają się z uwagi na szybko kurczącą się ofertę w danym projekcie. Wahania cen w poszczególnych inwestycjach zwykle zamykają się w przedziale 100 do 500 zł/mkw. 
Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.Ceny oferowanych przez Grupę Murapol mieszkań utrzymują się na względnie stałym poziomie. Wzrosła natomiast w ostatnim czasie średnia stawka ofertowa w skali inwestycji całej Grupy. Jest to efektem wprowadzenia do sprzedaży mieszkań, które ze względu na lokalizację, oferowane są w nieco wyższych cenach niż pozostałe projekty. Mam na myśli inwestycje: Murapol Parki Warszawy, Murapol Apartamenty Słubicka we Wrocławiu oraz Murapol Śląskie Ogrody w Katowicach.
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.Ceny oferowanych na rynku mieszkań zmieniają się wraz z zaawansowaniem prac w poszczególnych inwestycjach. Klienci mogą korzystać z najniższych cen i najlepszych okazji do zakupu na wczesnych etapach realizacji osiedli. Mieszkania z naszego portfolio bardzo szybko znajdują nabywców. W gotowych projektach są dostępne tylko pojedyncze oferty. 
Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier PolskaOd początku roku ceny mieszkań w naszych inwestycjach nie wzrosły. Atutem naszych projektów jest zachowanie równowagi pomiędzy wysoką jakością rozwiązań architektonicznych i materiałów oraz lokalizacją a ceną. Jesteśmy w stanie zaoferować na konkurencyjnych warunkach bardzo funkcjonalne mieszkania i ponadstandardowe rozwiązania, jak panoramiczne okna, czy formę wykończenia części wspólnych.  
Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon GdańskCeny mieszkań, które oferujemy w projektach Mill-Yon nie uległy w tym roku zmianie. 
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home InvestBiorąc pod uwagę satysfakcjonującą sprzedaż w pierwszych trzech kwartałach tego roku postanowiliśmy podnieść ceny mieszkań w inwestycji Na Sokratesa, która realizowana jest na warszawskich Bielanach w pobliżu stacji metro Młociny. Ceny w tej lokalizacji wzrosły o ok. 2-3 proc. Wzrosły również ceny wybranych mieszkań oferowanych w ramach programu MdM w inwestycji Monte Verdi, którą prowadzimy w dzielnicy Włochy przy ulicy Popularnej w Warszawie z 6353 zł/mkw. do kwoty 6433 zł/mkw.
Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.Ceny mieszkań w naszych inwestycjach utrzymują się na stabilnym poziomie z niewielką tendencją wzrostową. Cały czas obserwujemy sytuację na rynku i dostosowujemy ofertę do aktualnych preferencji nabywców. Posiadamy bardzo szeroką, zdywersyfikowaną ofertą mieszkań w 12 inwestycjach we Wrocławiu. Klienci mogą liczyć na ciekawe promocje, jak wykończenie pod klucz w cenie, sprzęt AGD w prezencie, miejsce postojowe gratis lub upusty sięgające nawet 20 tys. zł.
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO ClassicW tym roku nie podnosiliśmy stawek ofertowych mieszkań, ale widoczny jest wzrost cen transakcyjnych, ponieważ klienci akceptują rabaty na niższym poziomie. Z tego względu rozważamy podwyższenie cen o około 2 proc. w kolejnych etapach projektów.
Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate DevelopmentCeny mieszkań w naszych projektach utrzymują się od początku roku na podobnym poziomie. W poznańskim Red Parku proponujemy gotowe mieszkania, które teraz można kupić z rabatem do 10 tys. zł. W warszawskim Alpha Parku mamy duży wybór lokali w programie MdM. We wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova oferujemy wykończenie soft loftu, czy apartamentu w cenie nieruchomości i bezpłatną pomoc stylisty wnętrz.
REKLAMA
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaZgodnie z naszą polityką nie dokonywaliśmy żadnych systemowych korekt cennika inwestycji wycenionych i znajdujących się już w sprzedaży. Tworząc cenniki w kolejnych fazach inwestycji wieloetapowych również nie szukamy koniunkturalnych, krótkookresowych podwyżek, starając się zachować podobny przedział stawek, jak ceny niedawno ukończonych mieszkań. 
Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol DevelopmentW bieżącym roku ceny mieszkań w naszych inwestycjach pozostały niezmienne. W każdym miesiącu dział marketingu przygotowuje dedykowaną ofertę specjalną, w ramach której klienci mogą nabyć mieszkania w promocyjnej cenie. Do mieszkań dodawane są np. bonusy, takie jak miejsce postojowe w cenie mieszkania lub wybrany pakiet wyposażenia wnętrz.
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.Ceny mieszkań w inwestycjach J.W. Construction są zawsze konkurencyjne. Staramy się ich nie podwyższać, choć czasem jest to konieczne z powodu wzrostu kosztów budowy. Zawsze na początku sprzedaży ceny mieszkań są niższe, a w miarę zaawansowania prac budowlanych nieznacznie rosną.  
Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity PolskaStaramy się utrzymywać ceny mieszkań w naszych inwestycjach na stałym poziomie. Jeżeli stawki ofertowe ulegają zmianie, to nieznacznie. Podczas Dni otwartych  przygotowujemy specjalne promocje cenowe, dzięki którym można kupić mieszkania w najniższych cenach.
Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy InwestŚrednia cena mieszkań w naszych inwestycjach kształtuje się na poziomie 6900 zł/mkw. i przez ostatnie trzy kwartały nie zmieniała się znacząco. Prowadzimy obecnie 7 inwestycji w różnych lokalizacjach i stopniu zaawansowania. Mieszkania w budynkach, których ukończenie planujemy jeszcze w 2016 roku są nieco droższe niż lokale w projektach, które będą gotowe w czwartym kwartale 2017 roku. Kolejną determinantą, która wpływa na wysokość stawek jest wielkość budynku. W kameralnych inwestycjach mieszkania są nieznacznie droższe niż w większych. W każdej z naszych warszawskich inwestycji oferujemy lokale w cenach promocyjnych od 5990 zł/mkw. 
Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas EstatesW inwestycji Apartamenty Krasińskiego II, w budynku zlokalizowanym w zacisznym zakątku zielonego Żoliborza projektu architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates mieszkania dostępne są w cenie od 7970 zł za mkw. W tym roku stawki nie zmieniły się.  
Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud DeveloperW tym roku średnie stawki ofertowe mieszkań w naszych inwestycjach spadły. 
Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa OgólnegoCeny oferowanych przez nas mieszkań utrzymują się stale na podobnym poziomie. 
Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa HoldingowaW pierwszych trzech kwartałach 2016 roku ceny mieszkań w naszych projektach uległy kosmetycznym zmianom i przewidujemy, że w kolejnych miesiącach sytuacja również będzie pod tym względem stabilna. Przygotowując i planując poszczególne projekty zawsze bardzo dokładnie ustalamy ich całkowity budżet. Po analizie wszystkich czynników związanych z przygotowaniem inwestycji precyzyjnie wyznaczamy poziom cen. Duży nakład pracy na etapie gwarantuje, że w późniejszym okresie nie musimy drastycznie zmieniać stawek. Niewielkie korekty cen mieszkań, realizowanych w ramach kolejnych etapów naszych inwestycji, wynikają z wycen gruntów oraz konieczności przygotowania zróżnicowanej infrastruktury zewnętrznej.
Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ InvestmentOd początku bieżącego roku średnia cena mieszkań w naszych inwestycjach w Krakowie wzrosła o około 150 zł za mkw., a w katowickich projektach o około 100 zł/mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA