Ceny mieszkań w górę, czy w dół

Ceny mieszkań w górę, czy w dół

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Czy w 2015 roku wzrosły ceny nowych mieszkań? Jak kształtowały się stawki ofertowe na początku i pod koniec minionego roku w inwestycjach deweloperskich? Sondę wśród firm przeprowadził portal nieruchomości Dompress.pl.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC CorpW 2015 roku nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem, jednak w ogólnym ujęciu ceny nie poszły w górę. Tam, gdzie budujemy osiedla składające się z kilku etapów, staraliśmy się utrzymać stawki za metr z poprzednich lat. Zmieniliśmy nieco ceny w projektach, których tempo sprzedaży było większe niż zakładane. Dotyczyło to tylko tych lokalizacji, w których mieliśmy ograniczoną podaż.
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w PolnordChoć sytuacja na rynku jest nadal stabilna, na przestrzeni kolejnych miesięcy ubiegłego roku widoczna była tendencja wzrostowa cen mieszkań w największych miastach. W ślad za tym nieznacznej podwyżce uległy ceny gotowych mieszkań w warszawskich inwestycjach Polnord. Nie dotyczyło to jednak osób skłonnych zaczekać na swoje wymarzone M. Klientom decydującym się na zakup lokali na wczesnym etapie projektu zawsze oferujemy bardzo atrakcyjne warunki zakupu i możliwość dokonania zmian w projekcie mieszkania. Mieszkania w ostatnim, realizowanym obecnie budynku E warszawskiej inwestycji Śródmieście Wilanów można nabyć w cenie od 6950 zł za metr kwadratowy, a w kameralnym Brzozowym Zakątku od 6575 zł/m kw.
Marcin Liberski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas EstatesRok 2015 był kolejnym bardzo dobrym czasem dla Atlas Estates i rynku mieszkaniowego. Mimo to ceny w naszych inwestycjach utrzymywały się na stabilnym poziomie. Obniżyliśmy jedynie ceny ostatnich apartamentów dwupoziomowych o pow. 160 m kw.  w inwestycji ConceptHouse Mokotów i oferujemy je w kwocie 6990 zł za m kw. Dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania, które oferujemy w II etapie inwestycji Apartamenty Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu. Ceny lokali w tym osiedlu wahają się od 8 do 10 tys. zł za m kw.   
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-ClassicPomimo większego zainteresowania mieszkaniami na rynku w ubiegłym roku nie podnosiliśmy cen ofertowych. Podobnie, jak inni deweloperzy utrzymywaliśmy je na stałym poziomie. Zauważalną tendencją są jednak mniejsze oczekiwania dotyczące rabatów wśród naszych klientów, co przełożyło się na niewielki wzrost cen transakcyjnych.
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home InvestW 2015 roku ceny oferowanych przez Home Invest mieszkań pozostały na wyrównanym poziomie względem roku poprzedniego. Co więcej, można mówić nawet o delikatnym spadku cen o ok. 1 proc., co przełożyło się nominalnie na nieco mniejszą cenę za metr kwadratowy. Natomiast jeśli chodzi o porównanie cen na początku i na koniec roku 2015, trzeba przyznać, że nie były to znaczące różnice.
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.W minionym roku obserwowaliśmy utrzymujące się na stałym poziomie ceny mieszkań z lekką tendencją wzrostową. Klienci wiedzą, że ceny mieszkań nie spadną, ale przepłacać nie chcą i poszukują najlepszych ofert. Kupno nieruchomości z naszej oferty to sposób na bezpieczne inwestowanie kapitału. Budujemy w różnych lokalizacjach, oferujemy możliwość odbioru lokalu wykończonego pod klucz w atrakcyjnych cenach. Przykładowo na osiedlu Bliska Wola w Warszawie można nabyć wykończone i wyposażone mieszkanie w cenie od 239 tys. zł.
REKLAMA
Grzegorz Marchel, dyrektor ds. marketingu Lokum DeweloperW 2015 roku ceny oferowanych przez nas mieszkań były stabilne. Wynika to z polityki cenowej, którą możemy prowadzić dzięki dobrej i stałej współpracy z podwykonawcami. Stawki cenowe nie zostały obniżone, a niewielki wzrost kosztów pojawiał się tylko w miarę zaawansowania budowy osiedli.
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaCeny w naszych inwestycjach w ubiegłym roku utrzymywały się na stabilnym poziomie. Staramy się tak projektować cennik na początku, kiedy wprowadzamy inwestycję na rynek, by nie windować cen w trakcie sprzedaży.
Ewa Skibińska, marketing manager w Red Real Estate DevelopmentCeny oferowanych przez nas mieszkań utrzymywały się w 2015 roku na podobnym poziomie. Nasi klienci mogli wielokrotnie liczyć na atrakcyjne oferty specjalne, które przynosiły znaczne oszczędności.
Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.Od założenia firmy w 1998 roku trzymamy się tych samych zasad, związanych z wysoką jakością oferowanych inwestycji i polityką cenową. Nie podnosimy drastycznie cen. Mamy swoich, stałych klientów, którzy często zmieniają mieszkania w obrębie naszych inwestycji. Jest to związane z zaufaniem, jakie przez lata budujemy wśród nabywców. Najkorzystniejsze ceny klienci mogą uzyskać kupując mieszkanie na początku sprzedaży danej inwestycji. Później w zależności od zaawansowania prac budowlanych ceny za m kw. rosną. 
Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN S.A.W ciągu minionego roku ceny mieszkań w naszych inwestycjach raczej się nie zmieniły. Oferujemy mieszkania w cenie od 4800 zł za m kw. Wprowadzamy czasowo różnego rodzaju promocje, aby zachęcić klientów do zakupu. Ceny mieszkań można negocjować. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, jesteśmy otwarci na propozycje.
Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa HoldingowaW 2015 roku ceny naszych mieszkań nie uległy większym zmianom i przewidujemy, że w najbliższych miesiącach sytuacja również będzie pod tym względem stabilna. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy jakość naszych projektów i jej odpowiednią korelację z ceną metra kwadratowego. Dotychczasowe efekty naszych działań i duża popularność projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz pokazują, że takie podejście przynosi pożądane rezultaty.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA