Czy jest więcej chętnych na wyższy standard

Czy jest więcej chętnych na wyższy standard

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Czy do biur sprzedaży deweloperów trafia więcej osób poszukujących mieszkań w projektach o podwyższonym standardzie z atrakcyjnie zaaranżowanymi częściami wspólnymi, budowanych w droższych lokalizacjach? Czy przybywa klientów zdecydowanych na zakup lokali o większych powierzchniach? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje sondę przeprowadzoną wśród firm deweloperskich.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.Na przykładzie naszych inwestycji widzimy, że wzrasta świadomość klientów, a co za tym idzie oczekiwania względem, nie tylko samych mieszkań, ale również części wspólnych, zagospodarowania terenów zielonych, czy wykonania elewacji. Rośnie także popyt na duże lokale praktycznie we wszystkich naszych projektach, zarówno typowo rodzinnych, jak i tych zlokalizowanych w centrach miast. Jest to spowodowane większą zdolnością nabywczą klientów, co jest następstwem niskich stóp procentowych.
Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.Daje się zauważyć pewien wzrost zainteresowania większymi mieszkaniami w segmencie popularnym o niższych cenach jednostkowych. Poza tym, preferencje klientów nie zmieniają się od kilku lat. Podwyższonym standardem zainteresowanych jest ok. 25 proc. klientów. Cena jednostkowa wciąż jest podstawowym kryterium wyboru mieszkania.
Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej w Mennica Polska S.A.Mieszkania rodzinne, 4-5-pokojowe w budynkach o bardzo dobrym standardzie wykończenia i dobrej lokalizacji nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Takich mieszkań rynek dostarcza jednak niewiele. Wiele osób chwali sobie domy na przedmieściach lub pod Warszawą. Aby mogły przekonać się do zamieszkania w centrum miasta potrzebują podobnych wrażeń i komfortu. Wybór mieszkania w wyższym standardzie położonego w centrum to wybór wygodnego stylu życia. Zlokalizowana w rejonie ulicy Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie Mennica Residence zapewnia możliwość szybkiego dotarcia do różnych punktów w mieście bez korzystania z samochodu. Mieszkania rodzinne zostały zaprojektowane na najwyższych piętrach w budynku. Kanonem ich aranżacji jest wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. W tego rodzaju mieszkaniach znajdziemy widne łazienki, obszerne werandy i kilkudziesięciu lub kilkusetmetrowe tarasy.   
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w PolnordZakup mieszkania to oczywiście bardzo indywidualna kwestia. Poza jakością, lokalizacją i ceną klienci przywiązują wagę także do wykończenia części wspólnych. Oczekują ciekawego zagospodarowania zieleni i miejsc do wypoczynku. Rodziny z dziećmi poszukują także przyjaznego i bezpiecznego miejsca do zabawy dla pociech. Staramy się jak najlepiej na te oczekiwania odpowiadać. W Warszawie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w inwestycji Śródmieście Wilanów oraz projekcie Stacja Kazimierz, w którym nabywcy cenią sobie bliskość centrum, dobrą lokalną infrastrukturę, a także wysokiej jakości nowoczesne wykończenie. Bramą Sopocką w Gdyni interesują się także inwestorzy. Oferujemy tam przestronne apartamenty w cichej, kameralnej okolicy. Trójmiasto z roku na rok przeżywa coraz większe oblężenie turystów w okresie wakacyjnym, co sprawia, że inwestycja w apartament w nadmorskim kurorcie staje się coraz chętniej rozważaną lokatą kapitału. 
Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel ServiceOdnotowujemy coraz większy przyrost liczby klientów zainteresowanych inwestycjami o podwyższonym standardzie. Nabywcy zdecydowanie częściej niż jeszcze kilka lat temu przywiązują wagę do części wspólnych budynku, zaaranżowania przestrzeni wokół, czy jakości wykończenia projektu. Świadomi konsumenci coraz częściej porównują oferty firm, mając świadomość czego mogą oczekiwać, za jaką cenę i stają się coraz bardziej wymagający. Dotyczy to zwłaszcza osób poszukujących mieszkań z wyższej półki. Ze względu na cenę takich lokali wymagania nabywców są również odpowiednio większe. Z roku na rok wzrasta również metraż przeciętnego mieszkania sprzedawanego w Wawel Service. Staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb klientów, dlatego budujemy nie tylko większe mieszkania, ale także więcej inwestycji o prestiżowym charakterze, takich jak Osada Czorsztyn, czy Apartamenty Sowiniec.
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO ClassicZnaczny wzrost zainteresowania większymi, wygodnymi lokalami o podwyższonym standardzie był odczuwalny już kilka kwartałów temu. W tej chwili ze względu na dobrą sytuację gospodarczą, pociągającą za sobą większą dostępność kredytów i zamożność klientów, poziom chętnych na takie mieszkania utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.
Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest Przede wszystkim zauważamy wzmożenie zainteresowania zakupem lokali wykończonych „pod klucz”. Coraz więcej nabywców korzysta z usługi adaptacji lokali według uzgodnionego uprzednio projektu aranżacji. Szeroka gama materiałów możliwych do zastosowania oraz różnorodność w wyborze wyposażenia pozwala na wykończenie mieszkania w bardzo dobrej jakości i atrakcyjnej cenie. 
REKLAMA
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest Według danych GUS statystyczny Polak zarabia coraz więcej. Daje się to również zauważyć w przypadku klientów poszukujących mieszkań. Przybywa kupujących mniejsze mieszkania za gotówkę, ale także tych, którym poprawiła się zdolność kredytowa i mogą sobie pozwolić na zakup większego mieszkania w inwestycji o podwyższonym standardzie, po to by polepszyć jakość zamieszkania. Coraz większe znaczenie klienci przykładają do standardu nabywanej nieruchomości, ale przede wszystkim liczy się dla nich projekt i rozkład samego mieszkania. Ważna jest oczywiście też lokalizacja, infrastruktura i otoczenie inwestycji.  
Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa HoldingowaCoraz więcej osób interesuje się dużymi mieszkaniami o podwyższonym standardzie. To zjawisko jest szczególnie dobrze widoczne w sprzedaży największych mieszkań w naszych inwestycjach, które zlokalizowane są na ostatnich kondygnacjach w budynkach. Tego rodzaju lokale znikają z naszej oferty już w pierwszych tygodniach od momentu uruchomienia sprzedaży inwestycji. Ich nabywcami są osoby, które na pierwszym miejscu stawiają komfort, rozbudowane możliwości aranżacyjne oraz dodatkowe udogodnienia takie, jak m.in. przestronny taras na dachu budynku. Wyniki sprzedaży, jakie notujemy, jasno wskazują, że takich osób sukcesywnie przybywa.
Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas EstatesPopyt na mieszkania o podwyższonym standardzie jest duży i od dłuższego czasu utrzymuje się na podobnym poziomie. W warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego mieszkania o podwyższonym standardzie cieszą się zainteresowaniem klientów, ponieważ znajdują się na najwyższych piętrach i sąsiadują z mniejszą liczbą innych lokali. Mieszkania o większej powierzchni najczęściej kupowane są jako docelowe, dlatego klienci zwracają większą uwagę na standard i jakość wykończenia budynku, w tym elewacji i klatek schodowych.
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.W ostatnim okresie odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie inwestycjami w podwyższonym standardzie. Z naszych obserwacji wynika, że nabywcy wolą kupować mieszkania z rynku pierwotnego i jeśli już zdecydują się na inwestycję zaoszczędzonego kapitału w mieszkanie, chcą aby spełniało ich wszelkie potrzeby i oczekiwania. Komfortowe rozkłady mieszkań, duże drewniane okna, obszerne balkony i tarasy oraz duże przeszklenia elewacji przyciągają klientów do naszej warszawskiej inwestycji Bliska Wola. Jego mieszkańcy będą mieli do dyspozycji place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, bulwar z miejscem na ogródki kawiarniane oraz boiska do piłki nożnej. 
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaMusimy przyznać, że daje się zauważyć większe zainteresowanie mieszkaniami w lepszym standardzie. Wzrost oczekiwań klientów to sytuacja zgodna z naszymi przewidywaniami i ważny element naszej strategii. Oferowane przez nas mieszkania mieszczą się zawsze w rozsądnych przedziałach cenowych, a jednocześnie dbamy o to, żeby dostarczyć przemyślany produkt. Zwracamy przy tym uwagę na oryginalność i dopracowanie projektu oraz wykończenie części wspólnych.  
Ewa Skibińska, marketing manager w RED Real Estate DevelopmentNa dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne zwraca uwagę coraz więcej klientów, którzy pytają głównie o małą architekturę, zieleń, patia, place zabaw dla dzieci, windy, czy wideodomofony. Dostrzegamy, że zwiększa się świadomość nabywców, że dobry projekt oraz wysoki standard oznacza zarówno komfort, jak i trwałość. Osób poszukujących loftów i soft loftów w podwyższonym standardzie w naszej, wrocławskiej  inwestycji Nowa Papiernia rzeczywiście przybywa. Drugi etap osiedla już w czasie przedsprzedaży cieszył się dużą popularnością. Oryginalny projekt z designerskim wykończeniem przyciągnął osoby, które chcą mieszkać nieszablonowo i wygodnie.
Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.Posiadamy w ofercie mieszkania na terenie warszawskiej Woli i Białołęki, a niebawem zaproponujemy je także w innych dzielnicach Warszawy.  Mamy w ofercie także propozycje dla klientów pragnących zamieszkać w domach. Klientom poszukującym nieruchomości zapewniających większy komfort mamy do zaoferowania domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 150 mkw. i ponad 500 m działkach w Osiedlu Olesin oraz domy o powierzchni 140 mkw. na działkach od 300 do 450 mkw. w osiedlu Park Dworski, w cenach zaczynających się od  653 tys. zł.
Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ InvestmentOd 20 lat działalności na rynku wyspecjalizowaliśmy się w budowie funkcjonalnych mieszkań z bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Nie spotkaliśmy się z chęcią nabywania mieszkań o podwyższonym standardzie ze strony klientów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA