Polska firma technologiczna Future Processing otworzyła biuro w GdyniMateriały prasowe

Polska firma technologiczna Future Processing otworzyła biuro w Gdyni

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna firma postawiła na Gdynię. Future Processing to polska firma technologiczna z główną siedzibą w Gliwicach i drugim co do wielkości biurem znajdującym się na Ukrainie. Ma również swoje oddziały biznesowe w Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

9 września spółka otworzyła oficjalnie swoje biuro w Gdyni, które znajduje się przy ul. Łużyckiej 3C w biurowcu Łużycka Plus. Zatrudnienie znajdzie tu nawet 100 specjalistów IT. Firma Future Processing wynajęła 840 mkw. przestrzeni biurowej stworzonej na miarę potrzeb współczesnych pracowników. Firmę Future Processing w tym procesie wspierali eksperci z firmy doradczej JLL.

Future Processing tworzy rozwiązania technologiczne dla klientów z branży finansowej, handlowej, transportowej, turystycznej, medycznej, motoryzacyjnej i NGO. Oferuje kompleksowe działania obejmujące strategię, projektowanie i wsparcie w procesie budowy oprogramowania dla swoich klientów oraz ich transformacji cyfrowej. Spółka 5-krotnie uzyskała tytuł "Najlepsi twórcy oprogramowania" w Polsce w rankingu specjalistycznego serwisu Clutch. Future Processing jest także firmą członkowską Związku Pracodawców Usług IT – SoDA (Software Development Association Poland) oraz partnerem Microsoftu.

– Wierzymy w siłę technologii i rozwoju, ale nie za wszelką cenę. Dążymy do zachowania równowagi – mówi Katarzyna Paduch, Lead Employer Branding Specialist. – Chcemy zbudować w Gdyni społeczność – taką, która nie tylko wspólnie pracuje i rozwiązuje problemy, ale umie też wspólnie odpoczywać, śmiać się i angażować w niezwiązane z programowaniem inicjatywy.

– Już teraz centra IT i B+R stanowią w Trójmieście ponad połowę firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a Gdynia jest prawdziwym zagłębiem dla branży BPO/SSC. To tutaj nowych lokalizacji dla swojej działalności regularnie szukają polskie oddziały dużych firm, to tu przeprowadzają się wykwalifikowani specjaliści, którzy mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy. Biurowiec Łużycka Plus, który mieści się w biznesowym centrum Gdyni, idealnie odpowiada na potrzeby naszego klienta. Przestrzenie można dowolnie adaptować i elastycznie dopasować do pracy zespołów, dodatkowo komfort użytkowników podnoszą uchylne okna. Zastosowane w biurowcu rozwiązania wspierają także realizację celów Future Processing w zakresie organizacji eko-przyjaznego biura – komentuje Beata Lewandowska, Starszy Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

Future Processing rekrutuje

REKLAMA

W gdyńskim biurze zatrudnienie znajdą przede wszystkim developerzy w technologiach Java, .Net, Node.JS, React i Angular, ale też inżynierowie jakości (testerzy) oraz inżynierowie DevOps czy CloudOps – do końca tego roku ok. 40 osób, a w 2023 – łącznie 100. Bieżące oferty pracy publikowane są na stronie Future Processing w zakładce KARIERA.

– W świecie nowoczesnego, prężnie rozwijającego się biznesu IT, a na taki stawiamy w Gdyni, cieszy nas fakt, że ceniona polska marka zdecydowała się na ulokowanie siedziby w naszym mieście – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Gdynia oferuje nie tylko komfortowe warunki do prowadzenia działalności, ale też wysoką jakość życia dla mieszkańców. Wierzę, że nowe miejsce pozytywnie wpłynie na rozwój pracowników, a tym samym firmy.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Łużycka Plus, to oddany do użytku w 2014 r., biurowiec klasy A oferujący ok. 6 000 mkw. powierzchni biurowej, powstały według założeń zrównoważonego budownictwa zgodnie z certyfikacją ekologiczną BREEAM. W budynku zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. fasady kurtynowe pozwalające optymalizować doświetlenie wnętrza. Był to także pierwszy w Polsce biurowiec, który uzyskał certyfikat "Obiekt bez barier", co oznacza, że jest w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Budynek posiada cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne, w których mieści się 116 miejsc parkingowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA