Polska mocna w Monachium

Polska mocna w Monachium

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Zakończyły się właśnie jedne z największych targów nieruchomości komercyjnych EXPO REAL 2012. Pomimo kryzysowej atmosfery panującej w Europie wystawcy dopisali. Co więcej w porównaniu do ubiegłych targów liczba wystawców zwiększyła się o 5 procent dzięki czemu został ustanowiony nowy rekord: 1,7 tys. wystawców pochodzących z 31 krajów świata. Jak na tle pozostałych państw wypadł nasz kraj?

 

W tegorocznej edycji targów EXPO REAL 2012 Polska była mocno reprezentowana. Swoje stoiska zorganizowało aż 55 firm i miast z Polski, wobec 45 w poprzedniej edycji. Polska zaprezentowała się na trzech dużych stanowiskach Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Metropolii Silesia oraz miasta stołecznego Warszawy. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zorganizowała wyjazd dla przedstawiciel jednostek samorządu terytorialnego z pięciu województw Polski Wschodniej. Największa polską ekspozycją było jednak podobnie jak w roku ubiegłym stoisko Metropolii „Silesia” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Było to równocześnie jedna z większych ekspozycji na całych targach zajmując ok. 270 mkw. Liczba ofert inwestycyjnych prezentowanych w jej ramach również była imponująca, obejmowała niemal 100 działek w 12 miastach regionu.

 

Poniżej prezentujemy kilka wybranych ofert prezentowanych na targach:

REKLAMA

Wybrane oferty inwestycyjne polskich wystawców na EXPO REAL 2012WystawcaOferta inwestycyjnaPorty LotniczePo raz pierwszy zaprezentowano makietę projektu kompleksu biznesowego Chopin Airport City – projekt obejmuje 17 nowoczesnych i ekologicznych biurowców klasy A, sale konferencyjne oraz powierzchnia handlowa. Ofertę uzupełnią obiekty hotelowe – istniejący Courtyard by Marriott oraz dwa nowe hotele, które zostaną oddane do użytku w 2013 roku. Kompleks uzupełni park z usytuowanym centralnie publicznym placem, na którym znajdą się restauracje, kluby fitness czy galerie.SosnowiecTeren zrekultywowanej hałdy odpadów górniczych po byłej kopalni KWK Porąbka-Klimontów. Odkryto tam skamieniałości zwierząt bezkręgowych datowane na ok. 320 mln lat. Samorządowcy od kilku lat starają się o utworzenie w tym miejscu paleoparku.ZabrzeBlisko 100-hektarowy teren włączony do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,  na pograniczu dzielnic Mikulczyce, Rokitnica i Biskupice. Teren został podzielony na wiele działek o powierzchni od niecałego hektara do ok. 20 hektarówDąbrowa GórniczaTereny poprzemysłowe Szyb ParyżOpracowanie: Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.


 

Tak liczna i mocna reprezentacja polskich firm z sektora nieruchomości, a także polskich miast oznacza, iż dostrzegają one korzyści promowania się na kluczowych targach branży nieruchomości komercyjnych. Pozostaje mieć nadzieję, iż odbyte liczne rozmowy z inwestorami zainteresowanymi polskim rynkiem przełożą się w najbliższym czasie na konkretne działania.

                                                                           
Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA