Polski producent rowerów elektrycznych rozbudował swój zakład pod Wrocławiemfot. Paweł Harom

Polski producent rowerów elektrycznych rozbudował swój zakład pod Wrocławiem

Paweł Harom
Paweł Harom
REKLAMA
EcoBike Sp. z o.o. to firma produkująca rowery elektryczne, która swoją siedzibę ma w Źródłach w gminie Miękinia. W podwrocławskim zakładzie znajduje się linia montażowa rowerów elektrycznych, magazyn oraz salon firmowy.
W piątek 1 października dokonano oficjalnego otwarcia nowo wybudowanej hali magazynowej o powierzchni 3 000 mkw. Inwestycja realizowana od kilku miesięcy pozwoli polskiemu producentowi na usprawnienie magazynowania podzespołów i wyrobów gotowych. Przeniesienie magazynu z istniejącego obiektu pozwoli na zwiększenie powierzchni produkcyjnej, co wpłynąć ma także na zwiększenie zatrudnienia w podwrocławskim zakładzie.

Budowa nowej hali magazynowej kosztowała firmę 3,3 mln zł.

REKLAMA
Podczas sentymentalnego przemówienia podczas otwarcia nowej hali magazynowej właściciel firmy EcoBike, Grzegorz Szczygieł opowiadał o początkach działalności. Jak podkreślił przenosiny do obecnej lokalizacji w 2019 roku sprawiły, że jakość i produktywność zakładu rosły z miesiąca na miesiąc. W 2020 i 2021 wyprodukowano ok. 11 tysięcy rowerów elektrycznych. 


Plany na następny rok to ok. 25 tysięcy rowerów elektrycznych tutaj w Źródłach. Stąd też ta inwestycja. Ta hala była nam potrzebna, gdyż nie mieściliśmy się w starym budynku. Dzięki temu możemy podwoić moce produkcyjne, zatrudnić więcej ludzi, zwiększyć magazyny – mówił podczas ceremonii otwarcia Grzegorz Szczygieł – Popyt europejski rośnie tak bardzo, że na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie sprostać 50 proc. zamówień. Wydaje mi się, że ten trend utrzyma się długie lata. Przyszłość jest jasna, ponieważ rowery elektryczne w Europie zdobywają rynek w tempie kosmicznym. Są kraje typu Holandia czy Niemcy, gdzie udział sprzedaży rowerów sięga 60 proc. To kwestia kilku lat, kiedy w Polsce będzie tak samo – dodaje Szczygieł.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
@utor(gość)
@
Rfhjj
(gość)
To tylko montownia, wszystko idzie z Chin.
A skąd mają przychodzić części do rowerów jeśli tylko Chiny posiadają wielkie zrobotyzowane linie produkcyjne, nawet niemiecka firma w Polsce składa rowery z części z Chin.
Rfhjj(gość)
To tylko montownia, wszystko idzie z Chin.
Dawid(gość)
Super rowery robia, korzystne cenowo i do tego u nas. Brawo
Don Vasyl Roma(gość)
Cyganów tez obsługujecie ?
Olo(gość)
Kupiłem u Was rower elektryczny xcros jest świetny.
Jan(gość)
Mam dwa rowery elektryczne. Jeden - full zawieszenie - w góry a drugi - tylko przednie zawieszenie - na typowe trasy turystyczne i miejskie. I to jest optimum.
REKLAMA